| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | commutative law |
| Monikko | vaihdantalait | Genetiivi | vaihdantalain |
| Monikon genetiivi | vaihdantalakien | Partitiivi | vaihdantalakia |
| Monikon partitiivi | vaihdantalakeja | Inessiivi | vaihdantalaissa |
| Monikon inessiivi | vaihdantalaeissa | Elatiivi | vaihdantalaista |
| Monikon elatiivi | vaihdantalaeista | Illatiivi | vaihdantalakiin |
| Monikon illatiivi | vaihdantalakeihin | Adessiivi | vaihdantalailla |
| Monikon adessiivi | vaihdantalaeilla | Ablatiivi | vaihdantalailta |
| Monikon ablatiivi | vaihdantalaeilta | Allatiivi | vaihdantalaille |
| Monikon allatiivi | vaihdantalaeille | Essiivi | vaihdantalakina |
| Monikon essiivi | vaihdantalakeina | Translatiivi | vaihdantalaiksi |
| Monikon translatiivi | vaihdantalaeiksi | Monikon instruktiivi | vaihdantalaein |
| Abessiivi | vaihdantalaitta | Monikon abessiivi | vaihdantalaeitta |
| Monikon akkusatiivi | vaihdantalait |