Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
fertile
biologia
US
2.
generative
3.
potent
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, joka kykenee saamaan
jälkeläisiä
Taivutusmuodot
Monikko
lisääntymiskykyiset
Monikko
lisääntymiskykyiseni
Monikko
lisääntymiskykyisesi
Monikko
lisääntymiskykyisemme
Monikko
lisääntymiskykyisenne
Monikko
lisääntymiskykyisensä
Genetiivi
lisääntymiskykyisen
Genetiivi
lisääntymiskykyiseni
Genetiivi
lisääntymiskykyisesi
Genetiivi
lisääntymiskykyisemme
Genetiivi
lisääntymiskykyisenne
Genetiivi
lisääntymiskykyisensä
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisten
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisien
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisteni
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisieni
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyistesi
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisiesi
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyistemme
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisiemme
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyistenne
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisienne
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyistensä
Monikon genetiivi
lisääntymiskykyisiensä
Partitiivi
lisääntymiskykyistä
Partitiivi
lisääntymiskykyistäni
Partitiivi
lisääntymiskykyistäsi
Partitiivi
lisääntymiskykyistämme
Partitiivi
lisääntymiskykyistänne
Partitiivi
lisääntymiskykyistään
Partitiivi
lisääntymiskykyistänsä
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiä
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiäni
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiäsi
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiämme
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiänne
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiään
Monikon partitiivi
lisääntymiskykyisiänsä
Inessiivi
lisääntymiskykyisessä
Inessiivi
lisääntymiskykyisessäni
Inessiivi
lisääntymiskykyisessäsi
Inessiivi
lisääntymiskykyisessämme
Inessiivi
lisääntymiskykyisessänne
Inessiivi
lisääntymiskykyisessään
Inessiivi
lisääntymiskykyisessänsä
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissä
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissäni
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissäsi
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissämme
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissänne
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissään
Monikon inessiivi
lisääntymiskykyisissänsä
Elatiivi
lisääntymiskykyisestä
Elatiivi
lisääntymiskykyisestäni
Elatiivi
lisääntymiskykyisestäsi
Elatiivi
lisääntymiskykyisestämme
Elatiivi
lisääntymiskykyisestänne
Elatiivi
lisääntymiskykyisestään
Elatiivi
lisääntymiskykyisestänsä
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistä
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistäni
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistäsi
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistämme
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistänne
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistään
Monikon elatiivi
lisääntymiskykyisistänsä
Illatiivi
lisääntymiskykyiseen
Illatiivi
lisääntymiskykyiseeni
Illatiivi
lisääntymiskykyiseesi
Illatiivi
lisääntymiskykyiseemme
Illatiivi
lisääntymiskykyiseenne
Illatiivi
lisääntymiskykyiseensä
Monikon illatiivi
lisääntymiskykyisiin
Monikon illatiivi
lisääntymiskykyisiini
Monikon illatiivi
lisääntymiskykyisiisi
Monikon illatiivi
lisääntymiskykyisiimme
Monikon illatiivi
lisääntymiskykyisiinne
Monikon illatiivi
lisääntymiskykyisiinsä
Adessiivi
lisääntymiskykyisellä
Adessiivi
lisääntymiskykyiselläni
Adessiivi
lisääntymiskykyiselläsi
Adessiivi
lisääntymiskykyisellämme
Adessiivi
lisääntymiskykyisellänne
Adessiivi
lisääntymiskykyisellään
Adessiivi
lisääntymiskykyisellänsä
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisillä
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisilläni
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisilläsi
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisillämme
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisillänne
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisillään
Monikon adessiivi
lisääntymiskykyisillänsä
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltä
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltäni
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltäsi
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltämme
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltänne
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltään
Ablatiivi
lisääntymiskykyiseltänsä
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltä
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltäni
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltäsi
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltämme
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltänne
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltään
Monikon ablatiivi
lisääntymiskykyisiltänsä
Allatiivi
lisääntymiskykyiselle
Allatiivi
lisääntymiskykyiselleni
Allatiivi
lisääntymiskykyisellesi
Allatiivi
lisääntymiskykyisellemme
Allatiivi
lisääntymiskykyisellenne
Allatiivi
lisääntymiskykyiselleen
Allatiivi
lisääntymiskykyisellensä
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisille
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisilleni
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisillesi
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisillemme
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisillenne
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisilleen
Monikon allatiivi
lisääntymiskykyisillensä
Essiivi
lisääntymiskykyisenä
Essiivi
lisääntymiskykyisenäni
Essiivi
lisääntymiskykyisenäsi
Essiivi
lisääntymiskykyisenämme
Essiivi
lisääntymiskykyisenänne
Essiivi
lisääntymiskykyisenään
Essiivi
lisääntymiskykyisenänsä
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinä
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinäni
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinäsi
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinämme
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinänne
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinään
Monikon essiivi
lisääntymiskykyisinänsä
Translatiivi
lisääntymiskykyiseksi
Translatiivi
lisääntymiskykyisekseni
Translatiivi
lisääntymiskykyiseksesi
Translatiivi
lisääntymiskykyiseksemme
Translatiivi
lisääntymiskykyiseksenne
Translatiivi
lisääntymiskykyisekseen
Translatiivi
lisääntymiskykyiseksensä
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisiksi
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisikseni
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisiksesi
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisiksemme
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisiksenne
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisikseen
Monikon translatiivi
lisääntymiskykyisiksensä
Monikon instruktiivi
lisääntymiskykyisin
Abessiivi
lisääntymiskykyisettä
Abessiivi
lisääntymiskykyisettäni
Abessiivi
lisääntymiskykyisettäsi
Abessiivi
lisääntymiskykyisettämme
Abessiivi
lisääntymiskykyisettänne
Abessiivi
lisääntymiskykyisettään
Abessiivi
lisääntymiskykyisettänsä
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittä
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittäni
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittäsi
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittämme
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittänne
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittään
Monikon abessiivi
lisääntymiskykyisittänsä
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisine
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisineni
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisinesi
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisinemme
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisinenne
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisineen
Monikon komitatiivi
lisääntymiskykyisinensä
Komparatiivi
lisääntymiskykyisempi
Superlatiivi
lisääntymiskykyisin
Monikon akkusatiivi
lisääntymiskykyiset
Monikon akkusatiivi
lisääntymiskykyiseni
Monikon akkusatiivi
lisääntymiskykyisesi
Monikon akkusatiivi
lisääntymiskykyisemme
Monikon akkusatiivi
lisääntymiskykyisenne
Monikon akkusatiivi
lisääntymiskykyisensä
Akkusatiivi
lisääntymiskykyiseni
Akkusatiivi
lisääntymiskykyisesi
Akkusatiivi
lisääntymiskykyisemme
Akkusatiivi
lisääntymiskykyisenne
Akkusatiivi
lisääntymiskykyisensä