Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈʍuːliˌkiːlto̞]
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohuulikiillotGenetiivihuulikiillon
Monikon genetiivihuulikiiltojenPartitiivihuulikiiltoa
Monikon partitiivihuulikiiltojaInessiivihuulikiillossa
Monikon inessiivihuulikiilloissaElatiivihuulikiillosta
Monikon elatiivihuulikiilloistaIllatiivihuulikiiltoon
Monikon illatiivihuulikiiltoihinAdessiivihuulikiillolla
Monikon adessiivihuulikiilloillaAblatiivihuulikiillolta
Monikon ablatiivihuulikiilloiltaAllatiivihuulikiillolle
Monikon allatiivihuulikiilloilleEssiivihuulikiiltona
Monikon essiivihuulikiiltoinaTranslatiivihuulikiilloksi
Monikon translatiivihuulikiilloiksiMonikon instruktiivihuulikiilloin
AbessiivihuulikiillottaMonikon abessiivihuulikiilloitta
Monikon akkusatiivihuulikiillot