Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopuhvitGenetiivipuhvin
Monikon genetiivipuhvienPartitiivipuhvia
Monikon partitiivipuhvejaInessiivipuhvissa
Monikon inessiivipuhveissaElatiivipuhvista
Monikon elatiivipuhveistaIllatiivipuhviin
Monikon illatiivipuhveihinAdessiivipuhvilla
Monikon adessiivipuhveillaAblatiivipuhvilta
Monikon ablatiivipuhveiltaAllatiivipuhville
Monikon allatiivipuhveilleEssiivipuhvina
Monikon essiivipuhveinaTranslatiivipuhviksi
Monikon translatiivipuhveiksiMonikon instruktiivipuhvein
AbessiivipuhvittaMonikon abessiivipuhveitta
Monikon akkusatiivipuhvit