Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
2.
  • ÄäntäminenUS
Muut/tuntemattomat
3.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoharjaantuneetMonikkoharjaantuneeni
MonikkoharjaantuneesiMonikkoharjaantuneemme
MonikkoharjaantuneenneMonikkoharjaantuneensa
GenetiiviharjaantuneenGenetiiviharjaantuneeni
GenetiiviharjaantuneesiGenetiiviharjaantuneemme
GenetiiviharjaantuneenneGenetiiviharjaantuneensa
Monikon genetiiviharjaantuneidenMonikon genetiiviharjaantuneitten
Monikon genetiiviharjaantuneideniMonikon genetiiviharjaantuneitteni
Monikon genetiiviharjaantuneidesiMonikon genetiiviharjaantuneittesi
Monikon genetiiviharjaantuneidemmeMonikon genetiiviharjaantuneittemme
Monikon genetiiviharjaantuneidenneMonikon genetiiviharjaantuneittenne
Monikon genetiiviharjaantuneidensaMonikon genetiiviharjaantuneittensa
PartitiiviharjaantunuttaPartitiiviharjaantunuttani
PartitiiviharjaantunuttasiPartitiiviharjaantunuttamme
PartitiiviharjaantunuttannePartitiiviharjaantunuttaan
PartitiiviharjaantunuttansaMonikon partitiiviharjaantuneita
Monikon partitiiviharjaantuneitaniMonikon partitiiviharjaantuneitasi
Monikon partitiiviharjaantuneitammeMonikon partitiiviharjaantuneitanne
Monikon partitiiviharjaantuneitaanMonikon partitiiviharjaantuneitansa
InessiiviharjaantuneessaInessiiviharjaantuneessani
InessiiviharjaantuneessasiInessiiviharjaantuneessamme
InessiiviharjaantuneessanneInessiiviharjaantuneessaan
InessiiviharjaantuneessansaMonikon inessiiviharjaantuneissa
Monikon inessiiviharjaantuneissaniMonikon inessiiviharjaantuneissasi
Monikon inessiiviharjaantuneissammeMonikon inessiiviharjaantuneissanne
Monikon inessiiviharjaantuneissaanMonikon inessiiviharjaantuneissansa
ElatiiviharjaantuneestaElatiiviharjaantuneestani
ElatiiviharjaantuneestasiElatiiviharjaantuneestamme
ElatiiviharjaantuneestanneElatiiviharjaantuneestaan
ElatiiviharjaantuneestansaMonikon elatiiviharjaantuneista
Monikon elatiiviharjaantuneistaniMonikon elatiiviharjaantuneistasi
Monikon elatiiviharjaantuneistammeMonikon elatiiviharjaantuneistanne
Monikon elatiiviharjaantuneistaanMonikon elatiiviharjaantuneistansa
IllatiiviharjaantuneeseenIllatiiviharjaantuneeseeni
IllatiiviharjaantuneeseesiIllatiiviharjaantuneeseemme
IllatiiviharjaantuneeseenneIllatiiviharjaantuneeseensa
Monikon illatiiviharjaantuneisiinMonikon illatiiviharjaantuneihin
Monikon illatiiviharjaantuneisiiniMonikon illatiiviharjaantuneihini
Monikon illatiiviharjaantuneisiisiMonikon illatiiviharjaantuneihisi
Monikon illatiiviharjaantuneisiimmeMonikon illatiiviharjaantuneihimme
Monikon illatiiviharjaantuneisiinneMonikon illatiiviharjaantuneihinne
Monikon illatiiviharjaantuneisiinsaMonikon illatiiviharjaantuneihinsa
AdessiiviharjaantuneellaAdessiiviharjaantuneellani
AdessiiviharjaantuneellasiAdessiiviharjaantuneellamme
AdessiiviharjaantuneellanneAdessiiviharjaantuneellaan
AdessiiviharjaantuneellansaMonikon adessiiviharjaantuneilla
Monikon adessiiviharjaantuneillaniMonikon adessiiviharjaantuneillasi
Monikon adessiiviharjaantuneillammeMonikon adessiiviharjaantuneillanne
Monikon adessiiviharjaantuneillaanMonikon adessiiviharjaantuneillansa
AblatiiviharjaantuneeltaAblatiiviharjaantuneeltani
AblatiiviharjaantuneeltasiAblatiiviharjaantuneeltamme
AblatiiviharjaantuneeltanneAblatiiviharjaantuneeltaan
AblatiiviharjaantuneeltansaMonikon ablatiiviharjaantuneilta
Monikon ablatiiviharjaantuneiltaniMonikon ablatiiviharjaantuneiltasi
Monikon ablatiiviharjaantuneiltammeMonikon ablatiiviharjaantuneiltanne
Monikon ablatiiviharjaantuneiltaanMonikon ablatiiviharjaantuneiltansa
AllatiiviharjaantuneelleAllatiiviharjaantuneelleni
AllatiiviharjaantuneellesiAllatiiviharjaantuneellemme
AllatiiviharjaantuneellenneAllatiiviharjaantuneelleen
AllatiiviharjaantuneellensaMonikon allatiiviharjaantuneille
Monikon allatiiviharjaantuneilleniMonikon allatiiviharjaantuneillesi
Monikon allatiiviharjaantuneillemmeMonikon allatiiviharjaantuneillenne
Monikon allatiiviharjaantuneilleenMonikon allatiiviharjaantuneillensa
EssiiviharjaantuneenaEssiiviharjaantuneenani
EssiiviharjaantuneenasiEssiiviharjaantuneenamme
EssiiviharjaantuneenanneEssiiviharjaantuneenaan
EssiiviharjaantuneenansaMonikon essiiviharjaantuneina
Monikon essiiviharjaantuneinaniMonikon essiiviharjaantuneinasi
Monikon essiiviharjaantuneinammeMonikon essiiviharjaantuneinanne
Monikon essiiviharjaantuneinaanMonikon essiiviharjaantuneinansa
TranslatiiviharjaantuneeksiTranslatiiviharjaantuneekseni
TranslatiiviharjaantuneeksesiTranslatiiviharjaantuneeksemme
TranslatiiviharjaantuneeksenneTranslatiiviharjaantuneekseen
TranslatiiviharjaantuneeksensaMonikon translatiiviharjaantuneiksi
Monikon translatiiviharjaantuneikseniMonikon translatiiviharjaantuneiksesi
Monikon translatiiviharjaantuneiksemmeMonikon translatiiviharjaantuneiksenne
Monikon translatiiviharjaantuneikseenMonikon translatiiviharjaantuneiksensa
Monikon instruktiiviharjaantuneinAbessiiviharjaantuneetta
AbessiiviharjaantuneettaniAbessiiviharjaantuneettasi
AbessiiviharjaantuneettammeAbessiiviharjaantuneettanne
AbessiiviharjaantuneettaanAbessiiviharjaantuneettansa
Monikon abessiiviharjaantuneittaMonikon abessiiviharjaantuneittani
Monikon abessiiviharjaantuneittasiMonikon abessiiviharjaantuneittamme
Monikon abessiiviharjaantuneittanneMonikon abessiiviharjaantuneittaan
Monikon abessiiviharjaantuneittansaMonikon komitatiiviharjaantuneine
Monikon komitatiiviharjaantuneineniMonikon komitatiiviharjaantuneinesi
Monikon komitatiiviharjaantuneinemmeMonikon komitatiiviharjaantuneinenne
Monikon komitatiiviharjaantuneineenMonikon komitatiiviharjaantuneinensa
Monikon akkusatiiviharjaantuneetMonikon akkusatiiviharjaantuneeni
Monikon akkusatiiviharjaantuneesiMonikon akkusatiiviharjaantuneemme
Monikon akkusatiiviharjaantuneenneMonikon akkusatiiviharjaantuneensa
AkkusatiiviharjaantuneeniAkkusatiiviharjaantuneesi
AkkusatiiviharjaantuneemmeAkkusatiiviharjaantuneenne
Akkusatiiviharjaantuneensa