Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ruotsi
tydlig
Taivutusmuodot
Monikko
selväsanaiset
Monikko
selväsanaiseni
Monikko
selväsanaisesi
Monikko
selväsanaisemme
Monikko
selväsanaisenne
Monikko
selväsanaisensa
Genetiivi
selväsanaisen
Genetiivi
selväsanaiseni
Genetiivi
selväsanaisesi
Genetiivi
selväsanaisemme
Genetiivi
selväsanaisenne
Genetiivi
selväsanaisensa
Monikon genetiivi
selväsanaisten
Monikon genetiivi
selväsanaisien
Monikon genetiivi
selväsanaisteni
Monikon genetiivi
selväsanaisieni
Monikon genetiivi
selväsanaistesi
Monikon genetiivi
selväsanaisiesi
Monikon genetiivi
selväsanaistemme
Monikon genetiivi
selväsanaisiemme
Monikon genetiivi
selväsanaistenne
Monikon genetiivi
selväsanaisienne
Monikon genetiivi
selväsanaistensa
Monikon genetiivi
selväsanaisiensa
Partitiivi
selväsanaista
Partitiivi
selväsanaistani
Partitiivi
selväsanaistasi
Partitiivi
selväsanaistamme
Partitiivi
selväsanaistanne
Partitiivi
selväsanaistaan
Partitiivi
selväsanaistansa
Monikon partitiivi
selväsanaisia
Monikon partitiivi
selväsanaisiani
Monikon partitiivi
selväsanaisiasi
Monikon partitiivi
selväsanaisiamme
Monikon partitiivi
selväsanaisianne
Monikon partitiivi
selväsanaisiaan
Monikon partitiivi
selväsanaisiansa
Inessiivi
selväsanaisessa
Inessiivi
selväsanaisessani
Inessiivi
selväsanaisessasi
Inessiivi
selväsanaisessamme
Inessiivi
selväsanaisessanne
Inessiivi
selväsanaisessaan
Inessiivi
selväsanaisessansa
Monikon inessiivi
selväsanaisissa
Monikon inessiivi
selväsanaisissani
Monikon inessiivi
selväsanaisissasi
Monikon inessiivi
selväsanaisissamme
Monikon inessiivi
selväsanaisissanne
Monikon inessiivi
selväsanaisissaan
Monikon inessiivi
selväsanaisissansa
Elatiivi
selväsanaisesta
Elatiivi
selväsanaisestani
Elatiivi
selväsanaisestasi
Elatiivi
selväsanaisestamme
Elatiivi
selväsanaisestanne
Elatiivi
selväsanaisestaan
Elatiivi
selväsanaisestansa
Monikon elatiivi
selväsanaisista
Monikon elatiivi
selväsanaisistani
Monikon elatiivi
selväsanaisistasi
Monikon elatiivi
selväsanaisistamme
Monikon elatiivi
selväsanaisistanne
Monikon elatiivi
selväsanaisistaan
Monikon elatiivi
selväsanaisistansa
Illatiivi
selväsanaiseen
Illatiivi
selväsanaiseeni
Illatiivi
selväsanaiseesi
Illatiivi
selväsanaiseemme
Illatiivi
selväsanaiseenne
Illatiivi
selväsanaiseensa
Monikon illatiivi
selväsanaisiin
Monikon illatiivi
selväsanaisiini
Monikon illatiivi
selväsanaisiisi
Monikon illatiivi
selväsanaisiimme
Monikon illatiivi
selväsanaisiinne
Monikon illatiivi
selväsanaisiinsa
Adessiivi
selväsanaisella
Adessiivi
selväsanaisellani
Adessiivi
selväsanaisellasi
Adessiivi
selväsanaisellamme
Adessiivi
selväsanaisellanne
Adessiivi
selväsanaisellaan
Adessiivi
selväsanaisellansa
Monikon adessiivi
selväsanaisilla
Monikon adessiivi
selväsanaisillani
Monikon adessiivi
selväsanaisillasi
Monikon adessiivi
selväsanaisillamme
Monikon adessiivi
selväsanaisillanne
Monikon adessiivi
selväsanaisillaan
Monikon adessiivi
selväsanaisillansa
Ablatiivi
selväsanaiselta
Ablatiivi
selväsanaiseltani
Ablatiivi
selväsanaiseltasi
Ablatiivi
selväsanaiseltamme
Ablatiivi
selväsanaiseltanne
Ablatiivi
selväsanaiseltaan
Ablatiivi
selväsanaiseltansa
Monikon ablatiivi
selväsanaisilta
Monikon ablatiivi
selväsanaisiltani
Monikon ablatiivi
selväsanaisiltasi
Monikon ablatiivi
selväsanaisiltamme
Monikon ablatiivi
selväsanaisiltanne
Monikon ablatiivi
selväsanaisiltaan
Monikon ablatiivi
selväsanaisiltansa
Allatiivi
selväsanaiselle
Allatiivi
selväsanaiselleni
Allatiivi
selväsanaisellesi
Allatiivi
selväsanaisellemme
Allatiivi
selväsanaisellenne
Allatiivi
selväsanaiselleen
Allatiivi
selväsanaisellensa
Monikon allatiivi
selväsanaisille
Monikon allatiivi
selväsanaisilleni
Monikon allatiivi
selväsanaisillesi
Monikon allatiivi
selväsanaisillemme
Monikon allatiivi
selväsanaisillenne
Monikon allatiivi
selväsanaisilleen
Monikon allatiivi
selväsanaisillensa
Essiivi
selväsanaisena
Essiivi
selväsanaisenani
Essiivi
selväsanaisenasi
Essiivi
selväsanaisenamme
Essiivi
selväsanaisenanne
Essiivi
selväsanaisenaan
Essiivi
selväsanaisenansa
Monikon essiivi
selväsanaisina
Monikon essiivi
selväsanaisinani
Monikon essiivi
selväsanaisinasi
Monikon essiivi
selväsanaisinamme
Monikon essiivi
selväsanaisinanne
Monikon essiivi
selväsanaisinaan
Monikon essiivi
selväsanaisinansa
Translatiivi
selväsanaiseksi
Translatiivi
selväsanaisekseni
Translatiivi
selväsanaiseksesi
Translatiivi
selväsanaiseksemme
Translatiivi
selväsanaiseksenne
Translatiivi
selväsanaisekseen
Translatiivi
selväsanaiseksensa
Monikon translatiivi
selväsanaisiksi
Monikon translatiivi
selväsanaisikseni
Monikon translatiivi
selväsanaisiksesi
Monikon translatiivi
selväsanaisiksemme
Monikon translatiivi
selväsanaisiksenne
Monikon translatiivi
selväsanaisikseen
Monikon translatiivi
selväsanaisiksensa
Monikon instruktiivi
selväsanaisin
Abessiivi
selväsanaisetta
Abessiivi
selväsanaisettani
Abessiivi
selväsanaisettasi
Abessiivi
selväsanaisettamme
Abessiivi
selväsanaisettanne
Abessiivi
selväsanaisettaan
Abessiivi
selväsanaisettansa
Monikon abessiivi
selväsanaisitta
Monikon abessiivi
selväsanaisittani
Monikon abessiivi
selväsanaisittasi
Monikon abessiivi
selväsanaisittamme
Monikon abessiivi
selväsanaisittanne
Monikon abessiivi
selväsanaisittaan
Monikon abessiivi
selväsanaisittansa
Monikon komitatiivi
selväsanaisine
Monikon komitatiivi
selväsanaisineni
Monikon komitatiivi
selväsanaisinesi
Monikon komitatiivi
selväsanaisinemme
Monikon komitatiivi
selväsanaisinenne
Monikon komitatiivi
selväsanaisineen
Monikon komitatiivi
selväsanaisinensa
Monikon akkusatiivi
selväsanaiset
Monikon akkusatiivi
selväsanaiseni
Monikon akkusatiivi
selväsanaisesi
Monikon akkusatiivi
selväsanaisemme
Monikon akkusatiivi
selväsanaisenne
Monikon akkusatiivi
selväsanaisensa
Akkusatiivi
selväsanaiseni
Akkusatiivi
selväsanaisesi
Akkusatiivi
selväsanaisemme
Akkusatiivi
selväsanaisenne
Akkusatiivi
selväsanaisensa