Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
norja
trassalder
,
trassalderen
ruotsi
trotsåldern
Määritelmät
Adjektiivi
uhmaiässä
oleva
Taivutusmuodot
Monikko
uhmaikäiset
Monikko
uhmaikäiseni
Monikko
uhmaikäisesi
Monikko
uhmaikäisemme
Monikko
uhmaikäisenne
Monikko
uhmaikäisensä
Genetiivi
uhmaikäisen
Genetiivi
uhmaikäiseni
Genetiivi
uhmaikäisesi
Genetiivi
uhmaikäisemme
Genetiivi
uhmaikäisenne
Genetiivi
uhmaikäisensä
Monikon genetiivi
uhmaikäisten
Monikon genetiivi
uhmaikäisien
Monikon genetiivi
uhmaikäisteni
Monikon genetiivi
uhmaikäisieni
Monikon genetiivi
uhmaikäistesi
Monikon genetiivi
uhmaikäisiesi
Monikon genetiivi
uhmaikäistemme
Monikon genetiivi
uhmaikäisiemme
Monikon genetiivi
uhmaikäistenne
Monikon genetiivi
uhmaikäisienne
Monikon genetiivi
uhmaikäistensä
Monikon genetiivi
uhmaikäisiensä
Partitiivi
uhmaikäistä
Partitiivi
uhmaikäistäni
Partitiivi
uhmaikäistäsi
Partitiivi
uhmaikäistämme
Partitiivi
uhmaikäistänne
Partitiivi
uhmaikäistään
Partitiivi
uhmaikäistänsä
Monikon partitiivi
uhmaikäisiä
Monikon partitiivi
uhmaikäisiäni
Monikon partitiivi
uhmaikäisiäsi
Monikon partitiivi
uhmaikäisiämme
Monikon partitiivi
uhmaikäisiänne
Monikon partitiivi
uhmaikäisiään
Monikon partitiivi
uhmaikäisiänsä
Inessiivi
uhmaikäisessä
Inessiivi
uhmaikäisessäni
Inessiivi
uhmaikäisessäsi
Inessiivi
uhmaikäisessämme
Inessiivi
uhmaikäisessänne
Inessiivi
uhmaikäisessään
Inessiivi
uhmaikäisessänsä
Monikon inessiivi
uhmaikäisissä
Monikon inessiivi
uhmaikäisissäni
Monikon inessiivi
uhmaikäisissäsi
Monikon inessiivi
uhmaikäisissämme
Monikon inessiivi
uhmaikäisissänne
Monikon inessiivi
uhmaikäisissään
Monikon inessiivi
uhmaikäisissänsä
Elatiivi
uhmaikäisestä
Elatiivi
uhmaikäisestäni
Elatiivi
uhmaikäisestäsi
Elatiivi
uhmaikäisestämme
Elatiivi
uhmaikäisestänne
Elatiivi
uhmaikäisestään
Elatiivi
uhmaikäisestänsä
Monikon elatiivi
uhmaikäisistä
Monikon elatiivi
uhmaikäisistäni
Monikon elatiivi
uhmaikäisistäsi
Monikon elatiivi
uhmaikäisistämme
Monikon elatiivi
uhmaikäisistänne
Monikon elatiivi
uhmaikäisistään
Monikon elatiivi
uhmaikäisistänsä
Illatiivi
uhmaikäiseen
Illatiivi
uhmaikäiseeni
Illatiivi
uhmaikäiseesi
Illatiivi
uhmaikäiseemme
Illatiivi
uhmaikäiseenne
Illatiivi
uhmaikäiseensä
Monikon illatiivi
uhmaikäisiin
Monikon illatiivi
uhmaikäisiini
Monikon illatiivi
uhmaikäisiisi
Monikon illatiivi
uhmaikäisiimme
Monikon illatiivi
uhmaikäisiinne
Monikon illatiivi
uhmaikäisiinsä
Adessiivi
uhmaikäisellä
Adessiivi
uhmaikäiselläni
Adessiivi
uhmaikäiselläsi
Adessiivi
uhmaikäisellämme
Adessiivi
uhmaikäisellänne
Adessiivi
uhmaikäisellään
Adessiivi
uhmaikäisellänsä
Monikon adessiivi
uhmaikäisillä
Monikon adessiivi
uhmaikäisilläni
Monikon adessiivi
uhmaikäisilläsi
Monikon adessiivi
uhmaikäisillämme
Monikon adessiivi
uhmaikäisillänne
Monikon adessiivi
uhmaikäisillään
Monikon adessiivi
uhmaikäisillänsä
Ablatiivi
uhmaikäiseltä
Ablatiivi
uhmaikäiseltäni
Ablatiivi
uhmaikäiseltäsi
Ablatiivi
uhmaikäiseltämme
Ablatiivi
uhmaikäiseltänne
Ablatiivi
uhmaikäiseltään
Ablatiivi
uhmaikäiseltänsä
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltä
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltäni
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltäsi
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltämme
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltänne
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltään
Monikon ablatiivi
uhmaikäisiltänsä
Allatiivi
uhmaikäiselle
Allatiivi
uhmaikäiselleni
Allatiivi
uhmaikäisellesi
Allatiivi
uhmaikäisellemme
Allatiivi
uhmaikäisellenne
Allatiivi
uhmaikäiselleen
Allatiivi
uhmaikäisellensä
Monikon allatiivi
uhmaikäisille
Monikon allatiivi
uhmaikäisilleni
Monikon allatiivi
uhmaikäisillesi
Monikon allatiivi
uhmaikäisillemme
Monikon allatiivi
uhmaikäisillenne
Monikon allatiivi
uhmaikäisilleen
Monikon allatiivi
uhmaikäisillensä
Essiivi
uhmaikäisenä
Essiivi
uhmaikäisenäni
Essiivi
uhmaikäisenäsi
Essiivi
uhmaikäisenämme
Essiivi
uhmaikäisenänne
Essiivi
uhmaikäisenään
Essiivi
uhmaikäisenänsä
Monikon essiivi
uhmaikäisinä
Monikon essiivi
uhmaikäisinäni
Monikon essiivi
uhmaikäisinäsi
Monikon essiivi
uhmaikäisinämme
Monikon essiivi
uhmaikäisinänne
Monikon essiivi
uhmaikäisinään
Monikon essiivi
uhmaikäisinänsä
Translatiivi
uhmaikäiseksi
Translatiivi
uhmaikäisekseni
Translatiivi
uhmaikäiseksesi
Translatiivi
uhmaikäiseksemme
Translatiivi
uhmaikäiseksenne
Translatiivi
uhmaikäisekseen
Translatiivi
uhmaikäiseksensä
Monikon translatiivi
uhmaikäisiksi
Monikon translatiivi
uhmaikäisikseni
Monikon translatiivi
uhmaikäisiksesi
Monikon translatiivi
uhmaikäisiksemme
Monikon translatiivi
uhmaikäisiksenne
Monikon translatiivi
uhmaikäisikseen
Monikon translatiivi
uhmaikäisiksensä
Monikon instruktiivi
uhmaikäisin
Abessiivi
uhmaikäisettä
Abessiivi
uhmaikäisettäni
Abessiivi
uhmaikäisettäsi
Abessiivi
uhmaikäisettämme
Abessiivi
uhmaikäisettänne
Abessiivi
uhmaikäisettään
Abessiivi
uhmaikäisettänsä
Monikon abessiivi
uhmaikäisittä
Monikon abessiivi
uhmaikäisittäni
Monikon abessiivi
uhmaikäisittäsi
Monikon abessiivi
uhmaikäisittämme
Monikon abessiivi
uhmaikäisittänne
Monikon abessiivi
uhmaikäisittään
Monikon abessiivi
uhmaikäisittänsä
Monikon komitatiivi
uhmaikäisine
Monikon komitatiivi
uhmaikäisineni
Monikon komitatiivi
uhmaikäisinesi
Monikon komitatiivi
uhmaikäisinemme
Monikon komitatiivi
uhmaikäisinenne
Monikon komitatiivi
uhmaikäisineen
Monikon komitatiivi
uhmaikäisinensä
Monikon akkusatiivi
uhmaikäiset
Monikon akkusatiivi
uhmaikäiseni
Monikon akkusatiivi
uhmaikäisesi
Monikon akkusatiivi
uhmaikäisemme
Monikon akkusatiivi
uhmaikäisenne
Monikon akkusatiivi
uhmaikäisensä
Akkusatiivi
uhmaikäiseni
Akkusatiivi
uhmaikäisesi
Akkusatiivi
uhmaikäisemme
Akkusatiivi
uhmaikäisenne
Akkusatiivi
uhmaikäisensä