Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. ihminen, jonka vanhemmat ovat valkoihoinen ja intiaani

Taivutusmuodot

MonikkomestitsitGenetiivimestitsin
Monikon genetiivimestitsienPartitiivimestitsiä
Monikon partitiivimestitsejäInessiivimestitsissä
Monikon inessiivimestitseissäElatiivimestitsistä
Monikon elatiivimestitseistäIllatiivimestitsiin
Monikon illatiivimestitseihinAdessiivimestitsillä
Monikon adessiivimestitseilläAblatiivimestitsiltä
Monikon ablatiivimestitseiltäAllatiivimestitsille
Monikon allatiivimestitseilleEssiivimestitsinä
Monikon essiivimestitseinäTranslatiivimestitsiksi
Monikon translatiivimestitseiksiMonikon instruktiivimestitsein
AbessiivimestitsittäMonikon abessiivimestitseittä
Monikon akkusatiivimestitsit

Luokat