| Käännös | Ääninäyte | |
|---|---|---|
| 1. | ||
| 2. | ||
| 3. | ||
| 4. | ||
| Monikko | työpalkat | Genetiivi | työpalkan |
| Monikon genetiivi | työpalkkojen | Partitiivi | työpalkkaa |
| Monikon partitiivi | työpalkkoja | Inessiivi | työpalkassa |
| Monikon inessiivi | työpalkoissa | Elatiivi | työpalkasta |
| Monikon elatiivi | työpalkoista | Illatiivi | työpalkkaan |
| Monikon illatiivi | työpalkkoihin | Adessiivi | työpalkalla |
| Monikon adessiivi | työpalkoilla | Ablatiivi | työpalkalta |
| Monikon ablatiivi | työpalkoilta | Allatiivi | työpalkalle |
| Monikon allatiivi | työpalkoille | Essiivi | työpalkkana |
| Monikon essiivi | työpalkkoina | Translatiivi | työpalkaksi |
| Monikon translatiivi | työpalkoiksi | Monikon instruktiivi | työpalkoin |
| Abessiivi | työpalkatta | Monikon abessiivi | työpalkoitta |
| Monikon akkusatiivi | työpalkat |