Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
potential
Määritelmät
Adjektiivi
mahdollinen
,
todennäköinen
Taivutusmuodot
Monikko
potentiaaliset
Monikko
potentiaaliseni
Monikko
potentiaalisesi
Monikko
potentiaalisemme
Monikko
potentiaalisenne
Monikko
potentiaalisensa
Genetiivi
potentiaalisen
Genetiivi
potentiaaliseni
Genetiivi
potentiaalisesi
Genetiivi
potentiaalisemme
Genetiivi
potentiaalisenne
Genetiivi
potentiaalisensa
Monikon genetiivi
potentiaalisten
Monikon genetiivi
potentiaalisien
Monikon genetiivi
potentiaalisteni
Monikon genetiivi
potentiaalisieni
Monikon genetiivi
potentiaalistesi
Monikon genetiivi
potentiaalisiesi
Monikon genetiivi
potentiaalistemme
Monikon genetiivi
potentiaalisiemme
Monikon genetiivi
potentiaalistenne
Monikon genetiivi
potentiaalisienne
Monikon genetiivi
potentiaalistensa
Monikon genetiivi
potentiaalisiensa
Partitiivi
potentiaalista
Partitiivi
potentiaalistani
Partitiivi
potentiaalistasi
Partitiivi
potentiaalistamme
Partitiivi
potentiaalistanne
Partitiivi
potentiaalistaan
Partitiivi
potentiaalistansa
Monikon partitiivi
potentiaalisia
Monikon partitiivi
potentiaalisiani
Monikon partitiivi
potentiaalisiasi
Monikon partitiivi
potentiaalisiamme
Monikon partitiivi
potentiaalisianne
Monikon partitiivi
potentiaalisiaan
Monikon partitiivi
potentiaalisiansa
Inessiivi
potentiaalisessa
Inessiivi
potentiaalisessani
Inessiivi
potentiaalisessasi
Inessiivi
potentiaalisessamme
Inessiivi
potentiaalisessanne
Inessiivi
potentiaalisessaan
Inessiivi
potentiaalisessansa
Monikon inessiivi
potentiaalisissa
Monikon inessiivi
potentiaalisissani
Monikon inessiivi
potentiaalisissasi
Monikon inessiivi
potentiaalisissamme
Monikon inessiivi
potentiaalisissanne
Monikon inessiivi
potentiaalisissaan
Monikon inessiivi
potentiaalisissansa
Elatiivi
potentiaalisesta
Elatiivi
potentiaalisestani
Elatiivi
potentiaalisestasi
Elatiivi
potentiaalisestamme
Elatiivi
potentiaalisestanne
Elatiivi
potentiaalisestaan
Elatiivi
potentiaalisestansa
Monikon elatiivi
potentiaalisista
Monikon elatiivi
potentiaalisistani
Monikon elatiivi
potentiaalisistasi
Monikon elatiivi
potentiaalisistamme
Monikon elatiivi
potentiaalisistanne
Monikon elatiivi
potentiaalisistaan
Monikon elatiivi
potentiaalisistansa
Illatiivi
potentiaaliseen
Illatiivi
potentiaaliseeni
Illatiivi
potentiaaliseesi
Illatiivi
potentiaaliseemme
Illatiivi
potentiaaliseenne
Illatiivi
potentiaaliseensa
Monikon illatiivi
potentiaalisiin
Monikon illatiivi
potentiaalisiini
Monikon illatiivi
potentiaalisiisi
Monikon illatiivi
potentiaalisiimme
Monikon illatiivi
potentiaalisiinne
Monikon illatiivi
potentiaalisiinsa
Adessiivi
potentiaalisella
Adessiivi
potentiaalisellani
Adessiivi
potentiaalisellasi
Adessiivi
potentiaalisellamme
Adessiivi
potentiaalisellanne
Adessiivi
potentiaalisellaan
Adessiivi
potentiaalisellansa
Monikon adessiivi
potentiaalisilla
Monikon adessiivi
potentiaalisillani
Monikon adessiivi
potentiaalisillasi
Monikon adessiivi
potentiaalisillamme
Monikon adessiivi
potentiaalisillanne
Monikon adessiivi
potentiaalisillaan
Monikon adessiivi
potentiaalisillansa
Ablatiivi
potentiaaliselta
Ablatiivi
potentiaaliseltani
Ablatiivi
potentiaaliseltasi
Ablatiivi
potentiaaliseltamme
Ablatiivi
potentiaaliseltanne
Ablatiivi
potentiaaliseltaan
Ablatiivi
potentiaaliseltansa
Monikon ablatiivi
potentiaalisilta
Monikon ablatiivi
potentiaalisiltani
Monikon ablatiivi
potentiaalisiltasi
Monikon ablatiivi
potentiaalisiltamme
Monikon ablatiivi
potentiaalisiltanne
Monikon ablatiivi
potentiaalisiltaan
Monikon ablatiivi
potentiaalisiltansa
Allatiivi
potentiaaliselle
Allatiivi
potentiaaliselleni
Allatiivi
potentiaalisellesi
Allatiivi
potentiaalisellemme
Allatiivi
potentiaalisellenne
Allatiivi
potentiaaliselleen
Allatiivi
potentiaalisellensa
Monikon allatiivi
potentiaalisille
Monikon allatiivi
potentiaalisilleni
Monikon allatiivi
potentiaalisillesi
Monikon allatiivi
potentiaalisillemme
Monikon allatiivi
potentiaalisillenne
Monikon allatiivi
potentiaalisilleen
Monikon allatiivi
potentiaalisillensa
Essiivi
potentiaalisena
Essiivi
potentiaalisenani
Essiivi
potentiaalisenasi
Essiivi
potentiaalisenamme
Essiivi
potentiaalisenanne
Essiivi
potentiaalisenaan
Essiivi
potentiaalisenansa
Monikon essiivi
potentiaalisina
Monikon essiivi
potentiaalisinani
Monikon essiivi
potentiaalisinasi
Monikon essiivi
potentiaalisinamme
Monikon essiivi
potentiaalisinanne
Monikon essiivi
potentiaalisinaan
Monikon essiivi
potentiaalisinansa
Translatiivi
potentiaaliseksi
Translatiivi
potentiaalisekseni
Translatiivi
potentiaaliseksesi
Translatiivi
potentiaaliseksemme
Translatiivi
potentiaaliseksenne
Translatiivi
potentiaalisekseen
Translatiivi
potentiaaliseksensa
Monikon translatiivi
potentiaalisiksi
Monikon translatiivi
potentiaalisikseni
Monikon translatiivi
potentiaalisiksesi
Monikon translatiivi
potentiaalisiksemme
Monikon translatiivi
potentiaalisiksenne
Monikon translatiivi
potentiaalisikseen
Monikon translatiivi
potentiaalisiksensa
Monikon instruktiivi
potentiaalisin
Abessiivi
potentiaalisetta
Abessiivi
potentiaalisettani
Abessiivi
potentiaalisettasi
Abessiivi
potentiaalisettamme
Abessiivi
potentiaalisettanne
Abessiivi
potentiaalisettaan
Abessiivi
potentiaalisettansa
Monikon abessiivi
potentiaalisitta
Monikon abessiivi
potentiaalisittani
Monikon abessiivi
potentiaalisittasi
Monikon abessiivi
potentiaalisittamme
Monikon abessiivi
potentiaalisittanne
Monikon abessiivi
potentiaalisittaan
Monikon abessiivi
potentiaalisittansa
Monikon komitatiivi
potentiaalisine
Monikon komitatiivi
potentiaalisineni
Monikon komitatiivi
potentiaalisinesi
Monikon komitatiivi
potentiaalisinemme
Monikon komitatiivi
potentiaalisinenne
Monikon komitatiivi
potentiaalisineen
Monikon komitatiivi
potentiaalisinensa
Komparatiivi
potentiaalisempi
Superlatiivi
potentiaalisin
Monikon akkusatiivi
potentiaaliset
Monikon akkusatiivi
potentiaaliseni
Monikon akkusatiivi
potentiaalisesi
Monikon akkusatiivi
potentiaalisemme
Monikon akkusatiivi
potentiaalisenne
Monikon akkusatiivi
potentiaalisensa
Akkusatiivi
potentiaaliseni
Akkusatiivi
potentiaalisesi
Akkusatiivi
potentiaalisemme
Akkusatiivi
potentiaalisenne
Akkusatiivi
potentiaalisensa
Luokat
Adjektiivit