Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantimankind

Taivutusmuodot

MonikkoihmissuvutGenetiiviihmissuvun
Monikon genetiiviihmissukujenPartitiiviihmissukua
Monikon partitiiviihmissukujaInessiiviihmissuvussa
Monikon inessiiviihmissuvuissaElatiiviihmissuvusta
Monikon elatiiviihmissuvuistaIllatiiviihmissukuun
Monikon illatiiviihmissukuihinAdessiiviihmissuvulla
Monikon adessiiviihmissuvuillaAblatiiviihmissuvulta
Monikon ablatiiviihmissuvuiltaAllatiiviihmissuvulle
Monikon allatiiviihmissuvuilleEssiiviihmissukuna
Monikon essiiviihmissukuinaTranslatiiviihmissuvuksi
Monikon translatiiviihmissuvuiksiMonikon instruktiiviihmissuvuin
AbessiiviihmissuvuttaMonikon abessiiviihmissuvuitta
Monikon akkusatiiviihmissuvut