| Monikko | laahaukset | Genetiivi | laahauksen |
| Monikon genetiivi | laahausten | Monikon genetiivi | laahauksien |
| Partitiivi | laahausta | Monikon partitiivi | laahauksia |
| Inessiivi | laahauksessa | Monikon inessiivi | laahauksissa |
| Elatiivi | laahauksesta | Monikon elatiivi | laahauksista |
| Illatiivi | laahaukseen | Monikon illatiivi | laahauksiin |
| Adessiivi | laahauksella | Monikon adessiivi | laahauksilla |
| Ablatiivi | laahaukselta | Monikon ablatiivi | laahauksilta |
| Allatiivi | laahaukselle | Monikon allatiivi | laahauksille |
| Essiivi | laahauksena | Monikon essiivi | laahauksina |
| Translatiivi | laahaukseksi | Monikon translatiivi | laahauksiksi |
| Monikon instruktiivi | laahauksin | Abessiivi | laahauksetta |
| Monikon abessiivi | laahauksitta | Monikon akkusatiivi | laahaukset |