Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantidazed
ruotsiyrvaken

Taivutusmuodot

MonikkounenpöpperöisetMonikkounenpöpperöiseni
MonikkounenpöpperöisesiMonikkounenpöpperöisemme
MonikkounenpöpperöisenneMonikkounenpöpperöisensä
GenetiiviunenpöpperöisenGenetiiviunenpöpperöiseni
GenetiiviunenpöpperöisesiGenetiiviunenpöpperöisemme
GenetiiviunenpöpperöisenneGenetiiviunenpöpperöisensä
Monikon genetiiviunenpöpperöistenMonikon genetiiviunenpöpperöisien
Monikon genetiiviunenpöpperöisteniMonikon genetiiviunenpöpperöisieni
Monikon genetiiviunenpöpperöistesiMonikon genetiiviunenpöpperöisiesi
Monikon genetiiviunenpöpperöistemmeMonikon genetiiviunenpöpperöisiemme
Monikon genetiiviunenpöpperöistenneMonikon genetiiviunenpöpperöisienne
Monikon genetiiviunenpöpperöistensäMonikon genetiiviunenpöpperöisiensä
PartitiiviunenpöpperöistäPartitiiviunenpöpperöistäni
PartitiiviunenpöpperöistäsiPartitiiviunenpöpperöistämme
PartitiiviunenpöpperöistännePartitiiviunenpöpperöistään
PartitiiviunenpöpperöistänsäMonikon partitiiviunenpöpperöisiä
Monikon partitiiviunenpöpperöisiäniMonikon partitiiviunenpöpperöisiäsi
Monikon partitiiviunenpöpperöisiämmeMonikon partitiiviunenpöpperöisiänne
Monikon partitiiviunenpöpperöisiäänMonikon partitiiviunenpöpperöisiänsä
InessiiviunenpöpperöisessäInessiiviunenpöpperöisessäni
InessiiviunenpöpperöisessäsiInessiiviunenpöpperöisessämme
InessiiviunenpöpperöisessänneInessiiviunenpöpperöisessään
InessiiviunenpöpperöisessänsäMonikon inessiiviunenpöpperöisissä
Monikon inessiiviunenpöpperöisissäniMonikon inessiiviunenpöpperöisissäsi
Monikon inessiiviunenpöpperöisissämmeMonikon inessiiviunenpöpperöisissänne
Monikon inessiiviunenpöpperöisissäänMonikon inessiiviunenpöpperöisissänsä
ElatiiviunenpöpperöisestäElatiiviunenpöpperöisestäni
ElatiiviunenpöpperöisestäsiElatiiviunenpöpperöisestämme
ElatiiviunenpöpperöisestänneElatiiviunenpöpperöisestään
ElatiiviunenpöpperöisestänsäMonikon elatiiviunenpöpperöisistä
Monikon elatiiviunenpöpperöisistäniMonikon elatiiviunenpöpperöisistäsi
Monikon elatiiviunenpöpperöisistämmeMonikon elatiiviunenpöpperöisistänne
Monikon elatiiviunenpöpperöisistäänMonikon elatiiviunenpöpperöisistänsä
IllatiiviunenpöpperöiseenIllatiiviunenpöpperöiseeni
IllatiiviunenpöpperöiseesiIllatiiviunenpöpperöiseemme
IllatiiviunenpöpperöiseenneIllatiiviunenpöpperöiseensä
Monikon illatiiviunenpöpperöisiinMonikon illatiiviunenpöpperöisiini
Monikon illatiiviunenpöpperöisiisiMonikon illatiiviunenpöpperöisiimme
Monikon illatiiviunenpöpperöisiinneMonikon illatiiviunenpöpperöisiinsä
AdessiiviunenpöpperöiselläAdessiiviunenpöpperöiselläni
AdessiiviunenpöpperöiselläsiAdessiiviunenpöpperöisellämme
AdessiiviunenpöpperöisellänneAdessiiviunenpöpperöisellään
AdessiiviunenpöpperöisellänsäMonikon adessiiviunenpöpperöisillä
Monikon adessiiviunenpöpperöisilläniMonikon adessiiviunenpöpperöisilläsi
Monikon adessiiviunenpöpperöisillämmeMonikon adessiiviunenpöpperöisillänne
Monikon adessiiviunenpöpperöisilläänMonikon adessiiviunenpöpperöisillänsä
AblatiiviunenpöpperöiseltäAblatiiviunenpöpperöiseltäni
AblatiiviunenpöpperöiseltäsiAblatiiviunenpöpperöiseltämme
AblatiiviunenpöpperöiseltänneAblatiiviunenpöpperöiseltään
AblatiiviunenpöpperöiseltänsäMonikon ablatiiviunenpöpperöisiltä
Monikon ablatiiviunenpöpperöisiltäniMonikon ablatiiviunenpöpperöisiltäsi
Monikon ablatiiviunenpöpperöisiltämmeMonikon ablatiiviunenpöpperöisiltänne
Monikon ablatiiviunenpöpperöisiltäänMonikon ablatiiviunenpöpperöisiltänsä
AllatiiviunenpöpperöiselleAllatiiviunenpöpperöiselleni
AllatiiviunenpöpperöisellesiAllatiiviunenpöpperöisellemme
AllatiiviunenpöpperöisellenneAllatiiviunenpöpperöiselleen
AllatiiviunenpöpperöisellensäMonikon allatiiviunenpöpperöisille
Monikon allatiiviunenpöpperöisilleniMonikon allatiiviunenpöpperöisillesi
Monikon allatiiviunenpöpperöisillemmeMonikon allatiiviunenpöpperöisillenne
Monikon allatiiviunenpöpperöisilleenMonikon allatiiviunenpöpperöisillensä
EssiiviunenpöpperöisenäEssiiviunenpöpperöisenäni
EssiiviunenpöpperöisenäsiEssiiviunenpöpperöisenämme
EssiiviunenpöpperöisenänneEssiiviunenpöpperöisenään
EssiiviunenpöpperöisenänsäMonikon essiiviunenpöpperöisinä
Monikon essiiviunenpöpperöisinäniMonikon essiiviunenpöpperöisinäsi
Monikon essiiviunenpöpperöisinämmeMonikon essiiviunenpöpperöisinänne
Monikon essiiviunenpöpperöisinäänMonikon essiiviunenpöpperöisinänsä
TranslatiiviunenpöpperöiseksiTranslatiiviunenpöpperöisekseni
TranslatiiviunenpöpperöiseksesiTranslatiiviunenpöpperöiseksemme
TranslatiiviunenpöpperöiseksenneTranslatiiviunenpöpperöisekseen
TranslatiiviunenpöpperöiseksensäMonikon translatiiviunenpöpperöisiksi
Monikon translatiiviunenpöpperöisikseniMonikon translatiiviunenpöpperöisiksesi
Monikon translatiiviunenpöpperöisiksemmeMonikon translatiiviunenpöpperöisiksenne
Monikon translatiiviunenpöpperöisikseenMonikon translatiiviunenpöpperöisiksensä
Monikon instruktiiviunenpöpperöisinAbessiiviunenpöpperöisettä
AbessiiviunenpöpperöisettäniAbessiiviunenpöpperöisettäsi
AbessiiviunenpöpperöisettämmeAbessiiviunenpöpperöisettänne
AbessiiviunenpöpperöisettäänAbessiiviunenpöpperöisettänsä
Monikon abessiiviunenpöpperöisittäMonikon abessiiviunenpöpperöisittäni
Monikon abessiiviunenpöpperöisittäsiMonikon abessiiviunenpöpperöisittämme
Monikon abessiiviunenpöpperöisittänneMonikon abessiiviunenpöpperöisittään
Monikon abessiiviunenpöpperöisittänsäMonikon komitatiiviunenpöpperöisine
Monikon komitatiiviunenpöpperöisineniMonikon komitatiiviunenpöpperöisinesi
Monikon komitatiiviunenpöpperöisinemmeMonikon komitatiiviunenpöpperöisinenne
Monikon komitatiiviunenpöpperöisineenMonikon komitatiiviunenpöpperöisinensä
Monikon akkusatiiviunenpöpperöisetMonikon akkusatiiviunenpöpperöiseni
Monikon akkusatiiviunenpöpperöisesiMonikon akkusatiiviunenpöpperöisemme
Monikon akkusatiiviunenpöpperöisenneMonikon akkusatiiviunenpöpperöisensä
AkkusatiiviunenpöpperöiseniAkkusatiiviunenpöpperöisesi
AkkusatiiviunenpöpperöisemmeAkkusatiiviunenpöpperöisenne
Akkusatiiviunenpöpperöisensä