| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| 2. | |
| 3. | |
| 4. | |
| Monikko | muunnelmat | Genetiivi | muunnelman |
| Monikon genetiivi | muunnelmien | Partitiivi | muunnelmaa |
| Monikon partitiivi | muunnelmia | Inessiivi | muunnelmassa |
| Monikon inessiivi | muunnelmissa | Elatiivi | muunnelmasta |
| Monikon elatiivi | muunnelmista | Illatiivi | muunnelmaan |
| Monikon illatiivi | muunnelmiin | Adessiivi | muunnelmalla |
| Monikon adessiivi | muunnelmilla | Ablatiivi | muunnelmalta |
| Monikon ablatiivi | muunnelmilta | Allatiivi | muunnelmalle |
| Monikon allatiivi | muunnelmille | Essiivi | muunnelmana |
| Monikon essiivi | muunnelmina | Translatiivi | muunnelmaksi |
| Monikon translatiivi | muunnelmiksi | Monikon instruktiivi | muunnelmin |
| Abessiivi | muunnelmatta | Monikon abessiivi | muunnelmitta |
| Monikon akkusatiivi | muunnelmat |