Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
informal
2.
unstructured
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen joka ei ole
muodon
mukainen
Taivutusmuodot
Monikko
epämuodolliset
Monikko
epämuodolliseni
Monikko
epämuodollisesi
Monikko
epämuodollisemme
Monikko
epämuodollisenne
Monikko
epämuodollisensa
Genetiivi
epämuodollisen
Genetiivi
epämuodolliseni
Genetiivi
epämuodollisesi
Genetiivi
epämuodollisemme
Genetiivi
epämuodollisenne
Genetiivi
epämuodollisensa
Monikon genetiivi
epämuodollisten
Monikon genetiivi
epämuodollisien
Monikon genetiivi
epämuodollisteni
Monikon genetiivi
epämuodollisieni
Monikon genetiivi
epämuodollistesi
Monikon genetiivi
epämuodollisiesi
Monikon genetiivi
epämuodollistemme
Monikon genetiivi
epämuodollisiemme
Monikon genetiivi
epämuodollistenne
Monikon genetiivi
epämuodollisienne
Monikon genetiivi
epämuodollistensa
Monikon genetiivi
epämuodollisiensa
Partitiivi
epämuodollista
Partitiivi
epämuodollistani
Partitiivi
epämuodollistasi
Partitiivi
epämuodollistamme
Partitiivi
epämuodollistanne
Partitiivi
epämuodollistaan
Partitiivi
epämuodollistansa
Monikon partitiivi
epämuodollisia
Monikon partitiivi
epämuodollisiani
Monikon partitiivi
epämuodollisiasi
Monikon partitiivi
epämuodollisiamme
Monikon partitiivi
epämuodollisianne
Monikon partitiivi
epämuodollisiaan
Monikon partitiivi
epämuodollisiansa
Inessiivi
epämuodollisessa
Inessiivi
epämuodollisessani
Inessiivi
epämuodollisessasi
Inessiivi
epämuodollisessamme
Inessiivi
epämuodollisessanne
Inessiivi
epämuodollisessaan
Inessiivi
epämuodollisessansa
Monikon inessiivi
epämuodollisissa
Monikon inessiivi
epämuodollisissani
Monikon inessiivi
epämuodollisissasi
Monikon inessiivi
epämuodollisissamme
Monikon inessiivi
epämuodollisissanne
Monikon inessiivi
epämuodollisissaan
Monikon inessiivi
epämuodollisissansa
Elatiivi
epämuodollisesta
Elatiivi
epämuodollisestani
Elatiivi
epämuodollisestasi
Elatiivi
epämuodollisestamme
Elatiivi
epämuodollisestanne
Elatiivi
epämuodollisestaan
Elatiivi
epämuodollisestansa
Monikon elatiivi
epämuodollisista
Monikon elatiivi
epämuodollisistani
Monikon elatiivi
epämuodollisistasi
Monikon elatiivi
epämuodollisistamme
Monikon elatiivi
epämuodollisistanne
Monikon elatiivi
epämuodollisistaan
Monikon elatiivi
epämuodollisistansa
Illatiivi
epämuodolliseen
Illatiivi
epämuodolliseeni
Illatiivi
epämuodolliseesi
Illatiivi
epämuodolliseemme
Illatiivi
epämuodolliseenne
Illatiivi
epämuodolliseensa
Monikon illatiivi
epämuodollisiin
Monikon illatiivi
epämuodollisiini
Monikon illatiivi
epämuodollisiisi
Monikon illatiivi
epämuodollisiimme
Monikon illatiivi
epämuodollisiinne
Monikon illatiivi
epämuodollisiinsa
Adessiivi
epämuodollisella
Adessiivi
epämuodollisellani
Adessiivi
epämuodollisellasi
Adessiivi
epämuodollisellamme
Adessiivi
epämuodollisellanne
Adessiivi
epämuodollisellaan
Adessiivi
epämuodollisellansa
Monikon adessiivi
epämuodollisilla
Monikon adessiivi
epämuodollisillani
Monikon adessiivi
epämuodollisillasi
Monikon adessiivi
epämuodollisillamme
Monikon adessiivi
epämuodollisillanne
Monikon adessiivi
epämuodollisillaan
Monikon adessiivi
epämuodollisillansa
Ablatiivi
epämuodolliselta
Ablatiivi
epämuodolliseltani
Ablatiivi
epämuodolliseltasi
Ablatiivi
epämuodolliseltamme
Ablatiivi
epämuodolliseltanne
Ablatiivi
epämuodolliseltaan
Ablatiivi
epämuodolliseltansa
Monikon ablatiivi
epämuodollisilta
Monikon ablatiivi
epämuodollisiltani
Monikon ablatiivi
epämuodollisiltasi
Monikon ablatiivi
epämuodollisiltamme
Monikon ablatiivi
epämuodollisiltanne
Monikon ablatiivi
epämuodollisiltaan
Monikon ablatiivi
epämuodollisiltansa
Allatiivi
epämuodolliselle
Allatiivi
epämuodolliselleni
Allatiivi
epämuodollisellesi
Allatiivi
epämuodollisellemme
Allatiivi
epämuodollisellenne
Allatiivi
epämuodolliselleen
Allatiivi
epämuodollisellensa
Monikon allatiivi
epämuodollisille
Monikon allatiivi
epämuodollisilleni
Monikon allatiivi
epämuodollisillesi
Monikon allatiivi
epämuodollisillemme
Monikon allatiivi
epämuodollisillenne
Monikon allatiivi
epämuodollisilleen
Monikon allatiivi
epämuodollisillensa
Essiivi
epämuodollisena
Essiivi
epämuodollisenani
Essiivi
epämuodollisenasi
Essiivi
epämuodollisenamme
Essiivi
epämuodollisenanne
Essiivi
epämuodollisenaan
Essiivi
epämuodollisenansa
Monikon essiivi
epämuodollisina
Monikon essiivi
epämuodollisinani
Monikon essiivi
epämuodollisinasi
Monikon essiivi
epämuodollisinamme
Monikon essiivi
epämuodollisinanne
Monikon essiivi
epämuodollisinaan
Monikon essiivi
epämuodollisinansa
Translatiivi
epämuodolliseksi
Translatiivi
epämuodollisekseni
Translatiivi
epämuodolliseksesi
Translatiivi
epämuodolliseksemme
Translatiivi
epämuodolliseksenne
Translatiivi
epämuodollisekseen
Translatiivi
epämuodolliseksensa
Monikon translatiivi
epämuodollisiksi
Monikon translatiivi
epämuodollisikseni
Monikon translatiivi
epämuodollisiksesi
Monikon translatiivi
epämuodollisiksemme
Monikon translatiivi
epämuodollisiksenne
Monikon translatiivi
epämuodollisikseen
Monikon translatiivi
epämuodollisiksensa
Monikon instruktiivi
epämuodollisin
Abessiivi
epämuodollisetta
Abessiivi
epämuodollisettani
Abessiivi
epämuodollisettasi
Abessiivi
epämuodollisettamme
Abessiivi
epämuodollisettanne
Abessiivi
epämuodollisettaan
Abessiivi
epämuodollisettansa
Monikon abessiivi
epämuodollisitta
Monikon abessiivi
epämuodollisittani
Monikon abessiivi
epämuodollisittasi
Monikon abessiivi
epämuodollisittamme
Monikon abessiivi
epämuodollisittanne
Monikon abessiivi
epämuodollisittaan
Monikon abessiivi
epämuodollisittansa
Monikon komitatiivi
epämuodollisine
Monikon komitatiivi
epämuodollisineni
Monikon komitatiivi
epämuodollisinesi
Monikon komitatiivi
epämuodollisinemme
Monikon komitatiivi
epämuodollisinenne
Monikon komitatiivi
epämuodollisineen
Monikon komitatiivi
epämuodollisinensa
Monikon akkusatiivi
epämuodolliset
Monikon akkusatiivi
epämuodolliseni
Monikon akkusatiivi
epämuodollisesi
Monikon akkusatiivi
epämuodollisemme
Monikon akkusatiivi
epämuodollisenne
Monikon akkusatiivi
epämuodollisensa
Akkusatiivi
epämuodolliseni
Akkusatiivi
epämuodollisesi
Akkusatiivi
epämuodollisemme
Akkusatiivi
epämuodollisenne
Akkusatiivi
epämuodollisensa