Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokulttuurienvälisetMonikkokulttuurienväliseni
MonikkokulttuurienvälisesiMonikkokulttuurienvälisemme
MonikkokulttuurienvälisenneMonikkokulttuurienvälisensä
GenetiivikulttuurienvälisenGenetiivikulttuurienväliseni
GenetiivikulttuurienvälisesiGenetiivikulttuurienvälisemme
GenetiivikulttuurienvälisenneGenetiivikulttuurienvälisensä
Monikon genetiivikulttuurienvälistenMonikon genetiivikulttuurienvälisien
Monikon genetiivikulttuurienvälisteniMonikon genetiivikulttuurienvälisieni
Monikon genetiivikulttuurienvälistesiMonikon genetiivikulttuurienvälisiesi
Monikon genetiivikulttuurienvälistemmeMonikon genetiivikulttuurienvälisiemme
Monikon genetiivikulttuurienvälistenneMonikon genetiivikulttuurienvälisienne
Monikon genetiivikulttuurienvälistensäMonikon genetiivikulttuurienvälisiensä
PartitiivikulttuurienvälistäPartitiivikulttuurienvälistäni
PartitiivikulttuurienvälistäsiPartitiivikulttuurienvälistämme
PartitiivikulttuurienvälistännePartitiivikulttuurienvälistään
PartitiivikulttuurienvälistänsäMonikon partitiivikulttuurienvälisiä
Monikon partitiivikulttuurienvälisiäniMonikon partitiivikulttuurienvälisiäsi
Monikon partitiivikulttuurienvälisiämmeMonikon partitiivikulttuurienvälisiänne
Monikon partitiivikulttuurienvälisiäänMonikon partitiivikulttuurienvälisiänsä
InessiivikulttuurienvälisessäInessiivikulttuurienvälisessäni
InessiivikulttuurienvälisessäsiInessiivikulttuurienvälisessämme
InessiivikulttuurienvälisessänneInessiivikulttuurienvälisessään
InessiivikulttuurienvälisessänsäMonikon inessiivikulttuurienvälisissä
Monikon inessiivikulttuurienvälisissäniMonikon inessiivikulttuurienvälisissäsi
Monikon inessiivikulttuurienvälisissämmeMonikon inessiivikulttuurienvälisissänne
Monikon inessiivikulttuurienvälisissäänMonikon inessiivikulttuurienvälisissänsä
ElatiivikulttuurienvälisestäElatiivikulttuurienvälisestäni
ElatiivikulttuurienvälisestäsiElatiivikulttuurienvälisestämme
ElatiivikulttuurienvälisestänneElatiivikulttuurienvälisestään
ElatiivikulttuurienvälisestänsäMonikon elatiivikulttuurienvälisistä
Monikon elatiivikulttuurienvälisistäniMonikon elatiivikulttuurienvälisistäsi
Monikon elatiivikulttuurienvälisistämmeMonikon elatiivikulttuurienvälisistänne
Monikon elatiivikulttuurienvälisistäänMonikon elatiivikulttuurienvälisistänsä
IllatiivikulttuurienväliseenIllatiivikulttuurienväliseeni
IllatiivikulttuurienväliseesiIllatiivikulttuurienväliseemme
IllatiivikulttuurienväliseenneIllatiivikulttuurienväliseensä
Monikon illatiivikulttuurienvälisiinMonikon illatiivikulttuurienvälisiini
Monikon illatiivikulttuurienvälisiisiMonikon illatiivikulttuurienvälisiimme
Monikon illatiivikulttuurienvälisiinneMonikon illatiivikulttuurienvälisiinsä
AdessiivikulttuurienväliselläAdessiivikulttuurienväliselläni
AdessiivikulttuurienväliselläsiAdessiivikulttuurienvälisellämme
AdessiivikulttuurienvälisellänneAdessiivikulttuurienvälisellään
AdessiivikulttuurienvälisellänsäMonikon adessiivikulttuurienvälisillä
Monikon adessiivikulttuurienvälisilläniMonikon adessiivikulttuurienvälisilläsi
Monikon adessiivikulttuurienvälisillämmeMonikon adessiivikulttuurienvälisillänne
Monikon adessiivikulttuurienvälisilläänMonikon adessiivikulttuurienvälisillänsä
AblatiivikulttuurienväliseltäAblatiivikulttuurienväliseltäni
AblatiivikulttuurienväliseltäsiAblatiivikulttuurienväliseltämme
AblatiivikulttuurienväliseltänneAblatiivikulttuurienväliseltään
AblatiivikulttuurienväliseltänsäMonikon ablatiivikulttuurienvälisiltä
Monikon ablatiivikulttuurienvälisiltäniMonikon ablatiivikulttuurienvälisiltäsi
Monikon ablatiivikulttuurienvälisiltämmeMonikon ablatiivikulttuurienvälisiltänne
Monikon ablatiivikulttuurienvälisiltäänMonikon ablatiivikulttuurienvälisiltänsä
AllatiivikulttuurienväliselleAllatiivikulttuurienväliselleni
AllatiivikulttuurienvälisellesiAllatiivikulttuurienvälisellemme
AllatiivikulttuurienvälisellenneAllatiivikulttuurienväliselleen
AllatiivikulttuurienvälisellensäMonikon allatiivikulttuurienvälisille
Monikon allatiivikulttuurienvälisilleniMonikon allatiivikulttuurienvälisillesi
Monikon allatiivikulttuurienvälisillemmeMonikon allatiivikulttuurienvälisillenne
Monikon allatiivikulttuurienvälisilleenMonikon allatiivikulttuurienvälisillensä
EssiivikulttuurienvälisenäEssiivikulttuurienvälisenäni
EssiivikulttuurienvälisenäsiEssiivikulttuurienvälisenämme
EssiivikulttuurienvälisenänneEssiivikulttuurienvälisenään
EssiivikulttuurienvälisenänsäMonikon essiivikulttuurienvälisinä
Monikon essiivikulttuurienvälisinäniMonikon essiivikulttuurienvälisinäsi
Monikon essiivikulttuurienvälisinämmeMonikon essiivikulttuurienvälisinänne
Monikon essiivikulttuurienvälisinäänMonikon essiivikulttuurienvälisinänsä
TranslatiivikulttuurienväliseksiTranslatiivikulttuurienvälisekseni
TranslatiivikulttuurienväliseksesiTranslatiivikulttuurienväliseksemme
TranslatiivikulttuurienväliseksenneTranslatiivikulttuurienvälisekseen
TranslatiivikulttuurienväliseksensäMonikon translatiivikulttuurienvälisiksi
Monikon translatiivikulttuurienvälisikseniMonikon translatiivikulttuurienvälisiksesi
Monikon translatiivikulttuurienvälisiksemmeMonikon translatiivikulttuurienvälisiksenne
Monikon translatiivikulttuurienvälisikseenMonikon translatiivikulttuurienvälisiksensä
Monikon instruktiivikulttuurienvälisinAbessiivikulttuurienvälisettä
AbessiivikulttuurienvälisettäniAbessiivikulttuurienvälisettäsi
AbessiivikulttuurienvälisettämmeAbessiivikulttuurienvälisettänne
AbessiivikulttuurienvälisettäänAbessiivikulttuurienvälisettänsä
Monikon abessiivikulttuurienvälisittäMonikon abessiivikulttuurienvälisittäni
Monikon abessiivikulttuurienvälisittäsiMonikon abessiivikulttuurienvälisittämme
Monikon abessiivikulttuurienvälisittänneMonikon abessiivikulttuurienvälisittään
Monikon abessiivikulttuurienvälisittänsäMonikon komitatiivikulttuurienvälisine
Monikon komitatiivikulttuurienvälisineniMonikon komitatiivikulttuurienvälisinesi
Monikon komitatiivikulttuurienvälisinemmeMonikon komitatiivikulttuurienvälisinenne
Monikon komitatiivikulttuurienvälisineenMonikon komitatiivikulttuurienvälisinensä
Monikon akkusatiivikulttuurienvälisetMonikon akkusatiivikulttuurienväliseni
Monikon akkusatiivikulttuurienvälisesiMonikon akkusatiivikulttuurienvälisemme
Monikon akkusatiivikulttuurienvälisenneMonikon akkusatiivikulttuurienvälisensä
AkkusatiivikulttuurienväliseniAkkusatiivikulttuurienvälisesi
AkkusatiivikulttuurienvälisemmeAkkusatiivikulttuurienvälisenne
Akkusatiivikulttuurienvälisensä