Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
intercultural
Taivutusmuodot
Monikko
kulttuurienväliset
Monikko
kulttuurienväliseni
Monikko
kulttuurienvälisesi
Monikko
kulttuurienvälisemme
Monikko
kulttuurienvälisenne
Monikko
kulttuurienvälisensä
Genetiivi
kulttuurienvälisen
Genetiivi
kulttuurienväliseni
Genetiivi
kulttuurienvälisesi
Genetiivi
kulttuurienvälisemme
Genetiivi
kulttuurienvälisenne
Genetiivi
kulttuurienvälisensä
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisten
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisien
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisteni
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisieni
Monikon genetiivi
kulttuurienvälistesi
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisiesi
Monikon genetiivi
kulttuurienvälistemme
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisiemme
Monikon genetiivi
kulttuurienvälistenne
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisienne
Monikon genetiivi
kulttuurienvälistensä
Monikon genetiivi
kulttuurienvälisiensä
Partitiivi
kulttuurienvälistä
Partitiivi
kulttuurienvälistäni
Partitiivi
kulttuurienvälistäsi
Partitiivi
kulttuurienvälistämme
Partitiivi
kulttuurienvälistänne
Partitiivi
kulttuurienvälistään
Partitiivi
kulttuurienvälistänsä
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiä
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiäni
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiäsi
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiämme
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiänne
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiään
Monikon partitiivi
kulttuurienvälisiänsä
Inessiivi
kulttuurienvälisessä
Inessiivi
kulttuurienvälisessäni
Inessiivi
kulttuurienvälisessäsi
Inessiivi
kulttuurienvälisessämme
Inessiivi
kulttuurienvälisessänne
Inessiivi
kulttuurienvälisessään
Inessiivi
kulttuurienvälisessänsä
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissä
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissäni
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissäsi
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissämme
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissänne
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissään
Monikon inessiivi
kulttuurienvälisissänsä
Elatiivi
kulttuurienvälisestä
Elatiivi
kulttuurienvälisestäni
Elatiivi
kulttuurienvälisestäsi
Elatiivi
kulttuurienvälisestämme
Elatiivi
kulttuurienvälisestänne
Elatiivi
kulttuurienvälisestään
Elatiivi
kulttuurienvälisestänsä
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistä
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistäni
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistäsi
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistämme
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistänne
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistään
Monikon elatiivi
kulttuurienvälisistänsä
Illatiivi
kulttuurienväliseen
Illatiivi
kulttuurienväliseeni
Illatiivi
kulttuurienväliseesi
Illatiivi
kulttuurienväliseemme
Illatiivi
kulttuurienväliseenne
Illatiivi
kulttuurienväliseensä
Monikon illatiivi
kulttuurienvälisiin
Monikon illatiivi
kulttuurienvälisiini
Monikon illatiivi
kulttuurienvälisiisi
Monikon illatiivi
kulttuurienvälisiimme
Monikon illatiivi
kulttuurienvälisiinne
Monikon illatiivi
kulttuurienvälisiinsä
Adessiivi
kulttuurienvälisellä
Adessiivi
kulttuurienväliselläni
Adessiivi
kulttuurienväliselläsi
Adessiivi
kulttuurienvälisellämme
Adessiivi
kulttuurienvälisellänne
Adessiivi
kulttuurienvälisellään
Adessiivi
kulttuurienvälisellänsä
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisillä
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisilläni
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisilläsi
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisillämme
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisillänne
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisillään
Monikon adessiivi
kulttuurienvälisillänsä
Ablatiivi
kulttuurienväliseltä
Ablatiivi
kulttuurienväliseltäni
Ablatiivi
kulttuurienväliseltäsi
Ablatiivi
kulttuurienväliseltämme
Ablatiivi
kulttuurienväliseltänne
Ablatiivi
kulttuurienväliseltään
Ablatiivi
kulttuurienväliseltänsä
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltä
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltäni
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltäsi
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltämme
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltänne
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltään
Monikon ablatiivi
kulttuurienvälisiltänsä
Allatiivi
kulttuurienväliselle
Allatiivi
kulttuurienväliselleni
Allatiivi
kulttuurienvälisellesi
Allatiivi
kulttuurienvälisellemme
Allatiivi
kulttuurienvälisellenne
Allatiivi
kulttuurienväliselleen
Allatiivi
kulttuurienvälisellensä
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisille
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisilleni
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisillesi
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisillemme
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisillenne
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisilleen
Monikon allatiivi
kulttuurienvälisillensä
Essiivi
kulttuurienvälisenä
Essiivi
kulttuurienvälisenäni
Essiivi
kulttuurienvälisenäsi
Essiivi
kulttuurienvälisenämme
Essiivi
kulttuurienvälisenänne
Essiivi
kulttuurienvälisenään
Essiivi
kulttuurienvälisenänsä
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinä
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinäni
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinäsi
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinämme
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinänne
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinään
Monikon essiivi
kulttuurienvälisinänsä
Translatiivi
kulttuurienväliseksi
Translatiivi
kulttuurienvälisekseni
Translatiivi
kulttuurienväliseksesi
Translatiivi
kulttuurienväliseksemme
Translatiivi
kulttuurienväliseksenne
Translatiivi
kulttuurienvälisekseen
Translatiivi
kulttuurienväliseksensä
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisiksi
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisikseni
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisiksesi
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisiksemme
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisiksenne
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisikseen
Monikon translatiivi
kulttuurienvälisiksensä
Monikon instruktiivi
kulttuurienvälisin
Abessiivi
kulttuurienvälisettä
Abessiivi
kulttuurienvälisettäni
Abessiivi
kulttuurienvälisettäsi
Abessiivi
kulttuurienvälisettämme
Abessiivi
kulttuurienvälisettänne
Abessiivi
kulttuurienvälisettään
Abessiivi
kulttuurienvälisettänsä
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittä
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittäni
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittäsi
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittämme
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittänne
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittään
Monikon abessiivi
kulttuurienvälisittänsä
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisine
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisineni
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisinesi
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisinemme
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisinenne
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisineen
Monikon komitatiivi
kulttuurienvälisinensä
Monikon akkusatiivi
kulttuurienväliset
Monikon akkusatiivi
kulttuurienväliseni
Monikon akkusatiivi
kulttuurienvälisesi
Monikon akkusatiivi
kulttuurienvälisemme
Monikon akkusatiivi
kulttuurienvälisenne
Monikon akkusatiivi
kulttuurienvälisensä
Akkusatiivi
kulttuurienväliseni
Akkusatiivi
kulttuurienvälisesi
Akkusatiivi
kulttuurienvälisemme
Akkusatiivi
kulttuurienvälisenne
Akkusatiivi
kulttuurienvälisensä