Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
espanja
errático
ranska
erratique
,
baladeur
Taivutusmuodot
Monikko
vaeltelevat
Monikko
vaeltelevani
Monikko
vaeltelevasi
Monikko
vaeltelevamme
Monikko
vaeltelevanne
Monikko
vaeltelevansa
Genetiivi
vaeltelevan
Genetiivi
vaeltelevani
Genetiivi
vaeltelevasi
Genetiivi
vaeltelevamme
Genetiivi
vaeltelevanne
Genetiivi
vaeltelevansa
Monikon genetiivi
vaeltelevien
Monikon genetiivi
vaeltelevieni
Monikon genetiivi
vaelteleviesi
Monikon genetiivi
vaelteleviemme
Monikon genetiivi
vaeltelevienne
Monikon genetiivi
vaelteleviensa
Partitiivi
vaeltelevaa
Partitiivi
vaeltelevaani
Partitiivi
vaeltelevaasi
Partitiivi
vaeltelevaamme
Partitiivi
vaeltelevaanne
Partitiivi
vaeltelevaansa
Monikon partitiivi
vaeltelevia
Monikon partitiivi
vaelteleviani
Monikon partitiivi
vaelteleviasi
Monikon partitiivi
vaelteleviamme
Monikon partitiivi
vaeltelevianne
Monikon partitiivi
vaelteleviaan
Monikon partitiivi
vaelteleviansa
Inessiivi
vaeltelevassa
Inessiivi
vaeltelevassani
Inessiivi
vaeltelevassasi
Inessiivi
vaeltelevassamme
Inessiivi
vaeltelevassanne
Inessiivi
vaeltelevassaan
Inessiivi
vaeltelevassansa
Monikon inessiivi
vaeltelevissa
Monikon inessiivi
vaeltelevissani
Monikon inessiivi
vaeltelevissasi
Monikon inessiivi
vaeltelevissamme
Monikon inessiivi
vaeltelevissanne
Monikon inessiivi
vaeltelevissaan
Monikon inessiivi
vaeltelevissansa
Elatiivi
vaeltelevasta
Elatiivi
vaeltelevastani
Elatiivi
vaeltelevastasi
Elatiivi
vaeltelevastamme
Elatiivi
vaeltelevastanne
Elatiivi
vaeltelevastaan
Elatiivi
vaeltelevastansa
Monikon elatiivi
vaeltelevista
Monikon elatiivi
vaeltelevistani
Monikon elatiivi
vaeltelevistasi
Monikon elatiivi
vaeltelevistamme
Monikon elatiivi
vaeltelevistanne
Monikon elatiivi
vaeltelevistaan
Monikon elatiivi
vaeltelevistansa
Illatiivi
vaeltelevaan
Illatiivi
vaeltelevaani
Illatiivi
vaeltelevaasi
Illatiivi
vaeltelevaamme
Illatiivi
vaeltelevaanne
Illatiivi
vaeltelevaansa
Monikon illatiivi
vaelteleviin
Monikon illatiivi
vaelteleviini
Monikon illatiivi
vaelteleviisi
Monikon illatiivi
vaelteleviimme
Monikon illatiivi
vaelteleviinne
Monikon illatiivi
vaelteleviinsa
Adessiivi
vaeltelevalla
Adessiivi
vaeltelevallani
Adessiivi
vaeltelevallasi
Adessiivi
vaeltelevallamme
Adessiivi
vaeltelevallanne
Adessiivi
vaeltelevallaan
Adessiivi
vaeltelevallansa
Monikon adessiivi
vaeltelevilla
Monikon adessiivi
vaeltelevillani
Monikon adessiivi
vaeltelevillasi
Monikon adessiivi
vaeltelevillamme
Monikon adessiivi
vaeltelevillanne
Monikon adessiivi
vaeltelevillaan
Monikon adessiivi
vaeltelevillansa
Ablatiivi
vaeltelevalta
Ablatiivi
vaeltelevaltani
Ablatiivi
vaeltelevaltasi
Ablatiivi
vaeltelevaltamme
Ablatiivi
vaeltelevaltanne
Ablatiivi
vaeltelevaltaan
Ablatiivi
vaeltelevaltansa
Monikon ablatiivi
vaeltelevilta
Monikon ablatiivi
vaelteleviltani
Monikon ablatiivi
vaelteleviltasi
Monikon ablatiivi
vaelteleviltamme
Monikon ablatiivi
vaelteleviltanne
Monikon ablatiivi
vaelteleviltaan
Monikon ablatiivi
vaelteleviltansa
Allatiivi
vaeltelevalle
Allatiivi
vaeltelevalleni
Allatiivi
vaeltelevallesi
Allatiivi
vaeltelevallemme
Allatiivi
vaeltelevallenne
Allatiivi
vaeltelevalleen
Allatiivi
vaeltelevallensa
Monikon allatiivi
vaelteleville
Monikon allatiivi
vaeltelevilleni
Monikon allatiivi
vaeltelevillesi
Monikon allatiivi
vaeltelevillemme
Monikon allatiivi
vaeltelevillenne
Monikon allatiivi
vaeltelevilleen
Monikon allatiivi
vaeltelevillensa
Essiivi
vaeltelevana
Essiivi
vaeltelevanani
Essiivi
vaeltelevanasi
Essiivi
vaeltelevanamme
Essiivi
vaeltelevananne
Essiivi
vaeltelevanaan
Essiivi
vaeltelevanansa
Monikon essiivi
vaeltelevina
Monikon essiivi
vaeltelevinani
Monikon essiivi
vaeltelevinasi
Monikon essiivi
vaeltelevinamme
Monikon essiivi
vaeltelevinanne
Monikon essiivi
vaeltelevinaan
Monikon essiivi
vaeltelevinansa
Translatiivi
vaeltelevaksi
Translatiivi
vaeltelevakseni
Translatiivi
vaeltelevaksesi
Translatiivi
vaeltelevaksemme
Translatiivi
vaeltelevaksenne
Translatiivi
vaeltelevakseen
Translatiivi
vaeltelevaksensa
Monikon translatiivi
vaelteleviksi
Monikon translatiivi
vaeltelevikseni
Monikon translatiivi
vaelteleviksesi
Monikon translatiivi
vaelteleviksemme
Monikon translatiivi
vaelteleviksenne
Monikon translatiivi
vaeltelevikseen
Monikon translatiivi
vaelteleviksensa
Monikon instruktiivi
vaeltelevin
Abessiivi
vaeltelevatta
Abessiivi
vaeltelevattani
Abessiivi
vaeltelevattasi
Abessiivi
vaeltelevattamme
Abessiivi
vaeltelevattanne
Abessiivi
vaeltelevattaan
Abessiivi
vaeltelevattansa
Monikon abessiivi
vaeltelevitta
Monikon abessiivi
vaeltelevittani
Monikon abessiivi
vaeltelevittasi
Monikon abessiivi
vaeltelevittamme
Monikon abessiivi
vaeltelevittanne
Monikon abessiivi
vaeltelevittaan
Monikon abessiivi
vaeltelevittansa
Monikon komitatiivi
vaeltelevine
Monikon komitatiivi
vaeltelevineni
Monikon komitatiivi
vaeltelevinesi
Monikon komitatiivi
vaeltelevinemme
Monikon komitatiivi
vaeltelevinenne
Monikon komitatiivi
vaeltelevineen
Monikon komitatiivi
vaeltelevinensa
Monikon akkusatiivi
vaeltelevat
Monikon akkusatiivi
vaeltelevani
Monikon akkusatiivi
vaeltelevasi
Monikon akkusatiivi
vaeltelevamme
Monikon akkusatiivi
vaeltelevanne
Monikon akkusatiivi
vaeltelevansa
Akkusatiivi
vaeltelevani
Akkusatiivi
vaeltelevasi
Akkusatiivi
vaeltelevamme
Akkusatiivi
vaeltelevanne
Akkusatiivi
vaeltelevansa