Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
dodo {m}
2.
  • ÄäntäminenFrance

Taivutusmuodot

MonikkonukkumaanmenotGenetiivinukkumaanmenon
Monikon genetiivinukkumaanmenojenPartitiivinukkumaanmenoa
Monikon partitiivinukkumaanmenojaInessiivinukkumaanmenossa
Monikon inessiivinukkumaanmenoissaElatiivinukkumaanmenosta
Monikon elatiivinukkumaanmenoistaIllatiivinukkumaanmenoon
Monikon illatiivinukkumaanmenoihinAdessiivinukkumaanmenolla
Monikon adessiivinukkumaanmenoillaAblatiivinukkumaanmenolta
Monikon ablatiivinukkumaanmenoiltaAllatiivinukkumaanmenolle
Monikon allatiivinukkumaanmenoilleEssiivinukkumaanmenona
Monikon essiivinukkumaanmenoinaTranslatiivinukkumaanmenoksi
Monikon translatiivinukkumaanmenoiksiMonikon instruktiivinukkumaanmenoin
AbessiivinukkumaanmenottaMonikon abessiivinukkumaanmenoitta
Monikon akkusatiivinukkumaanmenot