Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
beige
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Substantiivit
1.
pale brown
2.
fawn
3.
biscuit
US
UK
Adjektiivit
4.
light brown
5.
dirty blond
6.
pale brown
7.
fawn
Määritelmät
Adjektiivi
väriltään
vaalea
ruskea
Substantiivi
vaaleanruskea
väri
Taivutusmuodot
Monikko
vaaleanruskeat
Monikko
vaaleanruskeani
Monikko
vaaleanruskeasi
Monikko
vaaleanruskeamme
Monikko
vaaleanruskeanne
Monikko
vaaleanruskeansa
Genetiivi
vaaleanruskean
Genetiivi
vaaleanruskeani
Genetiivi
vaaleanruskeasi
Genetiivi
vaaleanruskeamme
Genetiivi
vaaleanruskeanne
Genetiivi
vaaleanruskeansa
Monikon genetiivi
vaaleanruskeiden
Monikon genetiivi
vaaleanruskeitten
Monikon genetiivi
vaaleanruskeideni
Monikon genetiivi
vaaleanruskeitteni
Monikon genetiivi
vaaleanruskeidesi
Monikon genetiivi
vaaleanruskeittesi
Monikon genetiivi
vaaleanruskeidemme
Monikon genetiivi
vaaleanruskeittemme
Monikon genetiivi
vaaleanruskeidenne
Monikon genetiivi
vaaleanruskeittenne
Monikon genetiivi
vaaleanruskeidensa
Monikon genetiivi
vaaleanruskeittensa
Partitiivi
vaaleanruskeaa
Partitiivi
vaaleanruskeata
Partitiivi
vaaleanruskeaani
Partitiivi
vaaleanruskeatani
Partitiivi
vaaleanruskeaasi
Partitiivi
vaaleanruskeatasi
Partitiivi
vaaleanruskeaamme
Partitiivi
vaaleanruskeatamme
Partitiivi
vaaleanruskeaanne
Partitiivi
vaaleanruskeatanne
Partitiivi
vaaleanruskeataan
Partitiivi
vaaleanruskeaansa
Partitiivi
vaaleanruskeatansa
Monikon partitiivi
vaaleanruskeita
Monikon partitiivi
vaaleanruskeitani
Monikon partitiivi
vaaleanruskeitasi
Monikon partitiivi
vaaleanruskeitamme
Monikon partitiivi
vaaleanruskeitanne
Monikon partitiivi
vaaleanruskeitaan
Monikon partitiivi
vaaleanruskeitansa
Inessiivi
vaaleanruskeassa
Inessiivi
vaaleanruskeassani
Inessiivi
vaaleanruskeassasi
Inessiivi
vaaleanruskeassamme
Inessiivi
vaaleanruskeassanne
Inessiivi
vaaleanruskeassaan
Inessiivi
vaaleanruskeassansa
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissa
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissani
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissasi
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissamme
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissanne
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissaan
Monikon inessiivi
vaaleanruskeissansa
Elatiivi
vaaleanruskeasta
Elatiivi
vaaleanruskeastani
Elatiivi
vaaleanruskeastasi
Elatiivi
vaaleanruskeastamme
Elatiivi
vaaleanruskeastanne
Elatiivi
vaaleanruskeastaan
Elatiivi
vaaleanruskeastansa
Monikon elatiivi
vaaleanruskeista
Monikon elatiivi
vaaleanruskeistani
Monikon elatiivi
vaaleanruskeistasi
Monikon elatiivi
vaaleanruskeistamme
Monikon elatiivi
vaaleanruskeistanne
Monikon elatiivi
vaaleanruskeistaan
Monikon elatiivi
vaaleanruskeistansa
Illatiivi
vaaleanruskeaan
Illatiivi
vaaleanruskeaani
Illatiivi
vaaleanruskeaasi
Illatiivi
vaaleanruskeaamme
Illatiivi
vaaleanruskeaanne
Illatiivi
vaaleanruskeaansa
Monikon illatiivi
vaaleanruskeisiin
Monikon illatiivi
vaaleanruskeihin
Monikon illatiivi
vaaleanruskeisiini
Monikon illatiivi
vaaleanruskeihini
Monikon illatiivi
vaaleanruskeisiisi
Monikon illatiivi
vaaleanruskeihisi
Monikon illatiivi
vaaleanruskeisiimme
Monikon illatiivi
vaaleanruskeihimme
Monikon illatiivi
vaaleanruskeisiinne
Monikon illatiivi
vaaleanruskeihinne
Monikon illatiivi
vaaleanruskeisiinsa
Monikon illatiivi
vaaleanruskeihinsa
Adessiivi
vaaleanruskealla
Adessiivi
vaaleanruskeallani
Adessiivi
vaaleanruskeallasi
Adessiivi
vaaleanruskeallamme
Adessiivi
vaaleanruskeallanne
Adessiivi
vaaleanruskeallaan
Adessiivi
vaaleanruskeallansa
Monikon adessiivi
vaaleanruskeilla
Monikon adessiivi
vaaleanruskeillani
Monikon adessiivi
vaaleanruskeillasi
Monikon adessiivi
vaaleanruskeillamme
Monikon adessiivi
vaaleanruskeillanne
Monikon adessiivi
vaaleanruskeillaan
Monikon adessiivi
vaaleanruskeillansa
Ablatiivi
vaaleanruskealta
Ablatiivi
vaaleanruskealtani
Ablatiivi
vaaleanruskealtasi
Ablatiivi
vaaleanruskealtamme
Ablatiivi
vaaleanruskealtanne
Ablatiivi
vaaleanruskealtaan
Ablatiivi
vaaleanruskealtansa
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeilta
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeiltani
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeiltasi
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeiltamme
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeiltanne
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeiltaan
Monikon ablatiivi
vaaleanruskeiltansa
Allatiivi
vaaleanruskealle
Allatiivi
vaaleanruskealleni
Allatiivi
vaaleanruskeallesi
Allatiivi
vaaleanruskeallemme
Allatiivi
vaaleanruskeallenne
Allatiivi
vaaleanruskealleen
Allatiivi
vaaleanruskeallensa
Monikon allatiivi
vaaleanruskeille
Monikon allatiivi
vaaleanruskeilleni
Monikon allatiivi
vaaleanruskeillesi
Monikon allatiivi
vaaleanruskeillemme
Monikon allatiivi
vaaleanruskeillenne
Monikon allatiivi
vaaleanruskeilleen
Monikon allatiivi
vaaleanruskeillensa
Essiivi
vaaleanruskeana
Essiivi
vaaleanruskeanani
Essiivi
vaaleanruskeanasi
Essiivi
vaaleanruskeanamme
Essiivi
vaaleanruskeananne
Essiivi
vaaleanruskeanaan
Essiivi
vaaleanruskeanansa
Monikon essiivi
vaaleanruskeina
Monikon essiivi
vaaleanruskeinani
Monikon essiivi
vaaleanruskeinasi
Monikon essiivi
vaaleanruskeinamme
Monikon essiivi
vaaleanruskeinanne
Monikon essiivi
vaaleanruskeinaan
Monikon essiivi
vaaleanruskeinansa
Translatiivi
vaaleanruskeaksi
Translatiivi
vaaleanruskeakseni
Translatiivi
vaaleanruskeaksesi
Translatiivi
vaaleanruskeaksemme
Translatiivi
vaaleanruskeaksenne
Translatiivi
vaaleanruskeakseen
Translatiivi
vaaleanruskeaksensa
Monikon translatiivi
vaaleanruskeiksi
Monikon translatiivi
vaaleanruskeikseni
Monikon translatiivi
vaaleanruskeiksesi
Monikon translatiivi
vaaleanruskeiksemme
Monikon translatiivi
vaaleanruskeiksenne
Monikon translatiivi
vaaleanruskeikseen
Monikon translatiivi
vaaleanruskeiksensa
Monikon instruktiivi
vaaleanruskein
Abessiivi
vaaleanruskeatta
Abessiivi
vaaleanruskeattani
Abessiivi
vaaleanruskeattasi
Abessiivi
vaaleanruskeattamme
Abessiivi
vaaleanruskeattanne
Abessiivi
vaaleanruskeattaan
Abessiivi
vaaleanruskeattansa
Monikon abessiivi
vaaleanruskeitta
Monikon abessiivi
vaaleanruskeittani
Monikon abessiivi
vaaleanruskeittasi
Monikon abessiivi
vaaleanruskeittamme
Monikon abessiivi
vaaleanruskeittanne
Monikon abessiivi
vaaleanruskeittaan
Monikon abessiivi
vaaleanruskeittansa
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeine
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeineni
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeinesi
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeinemme
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeinenne
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeineen
Monikon komitatiivi
vaaleanruskeinensa
Komparatiivi
vaaleanruskeampi
Superlatiivi
vaaleanruskein
Monikon akkusatiivi
vaaleanruskeat
Monikon akkusatiivi
vaaleanruskeani
Monikon akkusatiivi
vaaleanruskeasi
Monikon akkusatiivi
vaaleanruskeamme
Monikon akkusatiivi
vaaleanruskeanne
Monikon akkusatiivi
vaaleanruskeansa
Akkusatiivi
vaaleanruskeani
Akkusatiivi
vaaleanruskeasi
Akkusatiivi
vaaleanruskeamme
Akkusatiivi
vaaleanruskeanne
Akkusatiivi
vaaleanruskeansa
Luokat
Adjektiivit
Ruskean sävyt
Substantiivit