Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | mäiskin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | mäiskit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | mäiskii | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | mäiskimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | mäiskitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | mäiskivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäiskin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäiskit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | mäiski | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäiskimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | mäiskitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | mäiskivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | mäiskisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | mäiskisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | mäiskisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | mäiskisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | mäiskisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | mäiskisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | mäiski | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | mäiskiköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | mäiskikäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | mäiskikää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | mäiskikööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | mäiskinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | mäiskinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | mäiskinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | mäiskinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | mäiskinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | mäiskinevät |