Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | irvin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | irvit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | irvii | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | irvimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | irvitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | irvivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | irvin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | irvit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | irvi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | irvimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | irvitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | irvivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | irvisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | irvisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | irvisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | irvisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | irvisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | irvisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | irvi | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | irviköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | irvikäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | irvikää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | irvikööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | irvinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | irvinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | irvinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | irvinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | irvinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | irvinevät |