Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroinYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitsen
Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitset
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitseeYksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenspokkuroi
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroimmeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitsemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitteMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitsette
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenspokkuroivatMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenspokkuroitsevat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroinYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitsin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitsit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroiYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitsi
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroimmeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitsimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitteMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitsitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroivatMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektipokkuroitsivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroisinYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroitsisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroisitYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroitsisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenspokkuroisiYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenspokkuroitsisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroisimmeMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroitsisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroisitteMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenspokkuroitsisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenspokkuroisivatMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenspokkuroitsisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenspokkuroiYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenspokkuroitse
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenspokkuroikoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenspokkuroikaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenspokkuroikaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenspokkuroikoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenspokkuroinenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenspokkuroinet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenspokkuroineeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenspokkuroinemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenspokkuroinetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenspokkuroinevat

Luokat