Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskoheloinYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskoheloitsen
Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskoheloitYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskoheloitset
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskoheloitseeYksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskoheloi
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskoheloimmeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskoheloitsemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskoheloitteMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenskoheloitsette
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskoheloivatMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskoheloitsevat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloinYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitsin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitsit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikoheloiYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitsi
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloimmeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitsimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitteMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitsitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikoheloivatMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikoheloitsivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskoheloisinYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskoheloitsisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskoheloisitYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskoheloitsisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskoheloisiYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskoheloitsisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskoheloisimmeMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskoheloitsisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskoheloisitteMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenskoheloitsisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskoheloisivatMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskoheloitsisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskoheloiYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskoheloitse
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskoheloikoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskoheloikaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenskoheloikaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskoheloikoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskoheloinenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskoheloinet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskoheloineeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskoheloinemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenskoheloinetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskoheloinevat

Luokat