Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Verbit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstransformoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenstransformoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenstransformoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstransformoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenstransformoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenstransformoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitransformoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektitransformoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitransformoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitransformoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektitransformoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitransformoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstransformoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenstransformoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenstransformoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstransformoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenstransformoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenstransformoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenstransformoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenstransformoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenstransformoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenstransformoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenstransformoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstransformoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenstransformoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenstransformoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstransformoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenstransformoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenstransformoinevat

Luokat