Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensstandardisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensstandardisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensstandardisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensstandardisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensstandardisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensstandardisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektistandardisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektistandardisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektistandardisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektistandardisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektistandardisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektistandardisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensstandardisoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensstandardisoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensstandardisoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensstandardisoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensstandardisoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensstandardisoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensstandardisoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensstandardisoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensstandardisoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensstandardisoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensstandardisoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensstandardisoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensstandardisoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensstandardisoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensstandardisoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensstandardisoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensstandardisoinevat

Luokat