| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | paneloin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | paneloit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | paneloi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | paneloimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | paneloitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | paneloivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | paneloin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | paneloit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | paneloi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | paneloimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | paneloitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | paneloivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | paneloisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | paneloisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | paneloisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | paneloisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | paneloisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | paneloisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | paneloi | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | paneloikoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | paneloikaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | paneloikaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | paneloikoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | paneloinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | paneloinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | paneloinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | paneloinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | paneloinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | paneloinevat | | |