Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmetallisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensmetallisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensmetallisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmetallisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensmetallisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensmetallisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimetallisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektimetallisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimetallisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimetallisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektimetallisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimetallisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmetallisoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensmetallisoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensmetallisoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmetallisoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensmetallisoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensmetallisoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensmetallisoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensmetallisoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensmetallisoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensmetallisoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensmetallisoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmetallisoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensmetallisoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensmetallisoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmetallisoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensmetallisoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensmetallisoinevat

Luokat