Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskuulalaakeroinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskuulalaakeroit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskuulalaakeroiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskuulalaakeroimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskuulalaakeroitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskuulalaakeroivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikuulalaakeroinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikuulalaakeroit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikuulalaakeroiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikuulalaakeroimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikuulalaakeroitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikuulalaakeroivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskuulalaakeroisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskuulalaakeroisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskuulalaakeroisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskuulalaakeroisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskuulalaakeroisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskuulalaakeroisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskuulalaakeroiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskuulalaakeroikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskuulalaakeroikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskuulalaakeroikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskuulalaakeroikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskuulalaakeroinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskuulalaakeroinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskuulalaakeroinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskuulalaakeroinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskuulalaakeroinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskuulalaakeroinevat

Luokat