Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englanticultivate

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskultivoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskultivoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskultivoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskultivoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskultivoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskultivoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikultivoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikultivoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikultivoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikultivoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikultivoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikultivoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskultivoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskultivoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskultivoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskultivoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskultivoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskultivoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskultivoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskultivoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskultivoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskultivoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskultivoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskultivoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskultivoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskultivoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskultivoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskultivoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskultivoinevat

Luokat