Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshalsteroinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshalsteroit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenshalsteroiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshalsteroimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenshalsteroitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshalsteroivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihalsteroinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihalsteroit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihalsteroiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihalsteroimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihalsteroitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihalsteroivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshalsteroisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshalsteroisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshalsteroisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshalsteroisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenshalsteroisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshalsteroisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshalsteroiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshalsteroikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshalsteroikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenshalsteroikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshalsteroikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshalsteroinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshalsteroinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshalsteroinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshalsteroinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenshalsteroinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshalsteroinevat

Luokat