Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensfantisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensfantisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensfantisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensfantisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensfantisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensfantisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektifantisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektifantisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektifantisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektifantisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektifantisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektifantisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensfantisoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensfantisoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensfantisoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensfantisoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensfantisoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensfantisoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensfantisoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensfantisoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensfantisoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensfantisoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensfantisoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensfantisoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensfantisoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensfantisoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensfantisoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensfantisoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensfantisoinevat

Luokat