Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | akseptoin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | akseptoit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | akseptoi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | akseptoimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | akseptoitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | akseptoivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | akseptoin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | akseptoit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | akseptoi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | akseptoimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | akseptoitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | akseptoivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | akseptoisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | akseptoisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | akseptoisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | akseptoisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | akseptoisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | akseptoisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | akseptoi | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | akseptoikoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | akseptoikaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | akseptoikaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | akseptoikoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | akseptoinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | akseptoinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | akseptoinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | akseptoinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | akseptoinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | akseptoinevat |