| Käännös | |
|---|---|
| Verbit | |
| 1. | |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | individualisoin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | individualisoit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | individualisoi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | individualisoimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | individualisoitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | individualisoivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | individualisoin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | individualisoit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | individualisoi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | individualisoimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | individualisoitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | individualisoivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | individualisoisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | individualisoisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | individualisoisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | individualisoisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | individualisoisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | individualisoisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | individualisoi | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | individualisoikoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | individualisoikaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | individualisoikaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | individualisoikoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | individualisoinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | individualisoinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | individualisoinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | individualisoinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | individualisoinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | individualisoinevat |