Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | affisioin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | affisioit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | affisioi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | affisioimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | affisioitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | affisioivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | affisioin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | affisioit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | affisioi | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | affisioimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | affisioitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | affisioivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | affisioisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | affisioisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | affisioisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | affisioisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | affisioisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | affisioisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | affisioi | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | affisioikoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | affisioikaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | affisioikaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | affisioikoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | affisioinen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | affisioinet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | affisioinee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | affisioinemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | affisioinette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | affisioinevat |