Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKontekstiÄäninäyte
Substantiivit
1.amerikansuomi
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkovörnitseritGenetiivivörnitserin
Monikon genetiivivörnitserienMonikon genetiivivörnitsereiden
Monikon genetiivivörnitsereittenPartitiivivörnitseriä
Monikon partitiivivörnitsereitäMonikon partitiivivörnitserejä
InessiivivörnitserissäMonikon inessiivivörnitsereissä
ElatiivivörnitseristäMonikon elatiivivörnitsereistä
IllatiivivörnitseriinMonikon illatiivivörnitsereihin
AdessiivivörnitserilläMonikon adessiivivörnitsereillä
AblatiivivörnitseriltäMonikon ablatiivivörnitsereiltä
AllatiivivörnitserilleMonikon allatiivivörnitsereille
EssiivivörnitserinäMonikon essiivivörnitsereinä
TranslatiivivörnitseriksiMonikon translatiivivörnitsereiksi
Monikon instruktiivivörnitsereinAbessiivivörnitserittä
Monikon abessiivivörnitsereittäMonikon akkusatiivivörnitserit

Luokat