Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosääteetGenetiivisääteen
Monikon genetiivisääteidenMonikon genetiivisääteitten
PartitiivisäädettäMonikon partitiivisääteitä
InessiivisääteessäMonikon inessiivisääteissä
ElatiivisääteestäMonikon elatiivisääteistä
IllatiivisääteeseenMonikon illatiivisääteisiin
Monikon illatiivisääteihinAdessiivisääteellä
Monikon adessiivisääteilläAblatiivisääteeltä
Monikon ablatiivisääteiltäAllatiivisääteelle
Monikon allatiivisääteilleEssiivisääteenä
Monikon essiivisääteinäTranslatiivisääteeksi
Monikon translatiivisääteiksiMonikon instruktiivisäätein
AbessiivisääteettäMonikon abessiivisääteittä
Monikon akkusatiivisääteet