| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | courtroom, town hall, city hall, city court, law-courts |
| Monikko | raastuvat | Genetiivi | raastuvan |
| Monikon genetiivi | raastupien | Partitiivi | raastupaa |
| Monikon partitiivi | raastupia | Inessiivi | raastuvassa |
| Monikon inessiivi | raastuvissa | Elatiivi | raastuvasta |
| Monikon elatiivi | raastuvista | Illatiivi | raastupaan |
| Monikon illatiivi | raastupiin | Adessiivi | raastuvalla |
| Monikon adessiivi | raastuvilla | Ablatiivi | raastuvalta |
| Monikon ablatiivi | raastuvilta | Allatiivi | raastuvalle |
| Monikon allatiivi | raastuville | Essiivi | raastupana |
| Monikon essiivi | raastupina | Translatiivi | raastuvaksi |
| Monikon translatiivi | raastuviksi | Monikon instruktiivi | raastuvin |
| Abessiivi | raastuvatta | Monikon abessiivi | raastuvitta |
| Monikon akkusatiivi | raastuvat |