Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | nähdyt | Monikko | nähtyni |
| Monikko | nähtysi | Monikko | nähtymme |
| Monikko | nähtynne | Monikko | nähtynsä |
| Genetiivi | nähdyn | Genetiivi | nähtyni |
| Genetiivi | nähtysi | Genetiivi | nähtymme |
| Genetiivi | nähtynne | Genetiivi | nähtynsä |
| Monikon genetiivi | nähtyjen | Monikon genetiivi | nähtyjeni |
| Monikon genetiivi | nähtyjesi | Monikon genetiivi | nähtyjemme |
| Monikon genetiivi | nähtyjenne | Monikon genetiivi | nähtyjensä |
| Partitiivi | nähtyä | Partitiivi | nähtyäni |
| Partitiivi | nähtyäsi | Partitiivi | nähtyämme |
| Partitiivi | nähtyänne | Partitiivi | nähtyään |
| Partitiivi | nähtyänsä | Monikon partitiivi | nähtyjä |
| Monikon partitiivi | nähtyjäni | Monikon partitiivi | nähtyjäsi |
| Monikon partitiivi | nähtyjämme | Monikon partitiivi | nähtyjänne |
| Monikon partitiivi | nähtyjään | Monikon partitiivi | nähtyjänsä |
| Inessiivi | nähdyssä | Inessiivi | nähdyssäni |
| Inessiivi | nähdyssäsi | Inessiivi | nähdyssämme |
| Inessiivi | nähdyssänne | Inessiivi | nähdyssään |
| Inessiivi | nähdyssänsä | Monikon inessiivi | nähdyissä |
| Monikon inessiivi | nähdyissäni | Monikon inessiivi | nähdyissäsi |
| Monikon inessiivi | nähdyissämme | Monikon inessiivi | nähdyissänne |
| Monikon inessiivi | nähdyissään | Monikon inessiivi | nähdyissänsä |
| Elatiivi | nähdystä | Elatiivi | nähdystäni |
| Elatiivi | nähdystäsi | Elatiivi | nähdystämme |
| Elatiivi | nähdystänne | Elatiivi | nähdystään |
| Elatiivi | nähdystänsä | Monikon elatiivi | nähdyistä |
| Monikon elatiivi | nähdyistäni | Monikon elatiivi | nähdyistäsi |
| Monikon elatiivi | nähdyistämme | Monikon elatiivi | nähdyistänne |
| Monikon elatiivi | nähdyistään | Monikon elatiivi | nähdyistänsä |
| Illatiivi | nähtyyn | Illatiivi | nähtyyni |
| Illatiivi | nähtyysi | Illatiivi | nähtyymme |
| Illatiivi | nähtyynne | Illatiivi | nähtyynsä |
| Monikon illatiivi | nähtyihin | Monikon illatiivi | nähtyihini |
| Monikon illatiivi | nähtyihisi | Monikon illatiivi | nähtyihimme |
| Monikon illatiivi | nähtyihinne | Monikon illatiivi | nähtyihinsä |
| Adessiivi | nähdyllä | Adessiivi | nähdylläni |
| Adessiivi | nähdylläsi | Adessiivi | nähdyllämme |
| Adessiivi | nähdyllänne | Adessiivi | nähdyllään |
| Adessiivi | nähdyllänsä | Monikon adessiivi | nähdyillä |
| Monikon adessiivi | nähdyilläni | Monikon adessiivi | nähdyilläsi |
| Monikon adessiivi | nähdyillämme | Monikon adessiivi | nähdyillänne |
| Monikon adessiivi | nähdyillään | Monikon adessiivi | nähdyillänsä |
| Ablatiivi | nähdyltä | Ablatiivi | nähdyltäni |
| Ablatiivi | nähdyltäsi | Ablatiivi | nähdyltämme |
| Ablatiivi | nähdyltänne | Ablatiivi | nähdyltään |
| Ablatiivi | nähdyltänsä | Monikon ablatiivi | nähdyiltä |
| Monikon ablatiivi | nähdyiltäni | Monikon ablatiivi | nähdyiltäsi |
| Monikon ablatiivi | nähdyiltämme | Monikon ablatiivi | nähdyiltänne |
| Monikon ablatiivi | nähdyiltään | Monikon ablatiivi | nähdyiltänsä |
| Allatiivi | nähdylle | Allatiivi | nähdylleni |
| Allatiivi | nähdyllesi | Allatiivi | nähdyllemme |
| Allatiivi | nähdyllenne | Allatiivi | nähdylleen |
| Allatiivi | nähdyllensä | Monikon allatiivi | nähdyille |
| Monikon allatiivi | nähdyilleni | Monikon allatiivi | nähdyillesi |
| Monikon allatiivi | nähdyillemme | Monikon allatiivi | nähdyillenne |
| Monikon allatiivi | nähdyilleen | Monikon allatiivi | nähdyillensä |
| Essiivi | nähtynä | Essiivi | nähtynäni |
| Essiivi | nähtynäsi | Essiivi | nähtynämme |
| Essiivi | nähtynänne | Essiivi | nähtynään |
| Essiivi | nähtynänsä | Monikon essiivi | nähtyinä |
| Monikon essiivi | nähtyinäni | Monikon essiivi | nähtyinäsi |
| Monikon essiivi | nähtyinämme | Monikon essiivi | nähtyinänne |
| Monikon essiivi | nähtyinään | Monikon essiivi | nähtyinänsä |
| Translatiivi | nähdyksi | Translatiivi | nähdykseni |
| Translatiivi | nähdyksesi | Translatiivi | nähdyksemme |
| Translatiivi | nähdyksenne | Translatiivi | nähdykseen |
| Translatiivi | nähdyksensä | Monikon translatiivi | nähdyiksi |
| Monikon translatiivi | nähdyikseni | Monikon translatiivi | nähdyiksesi |
| Monikon translatiivi | nähdyiksemme | Monikon translatiivi | nähdyiksenne |
| Monikon translatiivi | nähdyikseen | Monikon translatiivi | nähdyiksensä |
| Monikon instruktiivi | nähdyin | Abessiivi | nähdyttä |
| Abessiivi | nähdyttäni | Abessiivi | nähdyttäsi |
| Abessiivi | nähdyttämme | Abessiivi | nähdyttänne |
| Abessiivi | nähdyttään | Abessiivi | nähdyttänsä |
| Monikon abessiivi | nähdyittä | Monikon abessiivi | nähdyittäni |
| Monikon abessiivi | nähdyittäsi | Monikon abessiivi | nähdyittämme |
| Monikon abessiivi | nähdyittänne | Monikon abessiivi | nähdyittään |
| Monikon abessiivi | nähdyittänsä | Monikon komitatiivi | nähtyine |
| Monikon komitatiivi | nähtyineni | Monikon komitatiivi | nähtyinesi |
| Monikon komitatiivi | nähtyinemme | Monikon komitatiivi | nähtyinenne |
| Monikon komitatiivi | nähtyineen | Monikon komitatiivi | nähtyinensä |
| Monikon akkusatiivi | nähdyt | Monikon akkusatiivi | nähtyni |
| Monikon akkusatiivi | nähtysi | Monikon akkusatiivi | nähtymme |
| Monikon akkusatiivi | nähtynne | Monikon akkusatiivi | nähtynsä |
| Akkusatiivi | nähtyni | Akkusatiivi | nähtysi |
| Akkusatiivi | nähtymme | Akkusatiivi | nähtynne |
| Akkusatiivi | nähtynsä |