Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | telkeet | Genetiivi | telkeen |
| Monikon genetiivi | telkeiden | Monikon genetiivi | telkeitten |
| Partitiivi | teljettä | Monikon partitiivi | telkeitä |
| Inessiivi | telkeessä | Monikon inessiivi | telkeissä |
| Elatiivi | telkeestä | Monikon elatiivi | telkeistä |
| Illatiivi | telkeeseen | Monikon illatiivi | telkeisiin |
| Monikon illatiivi | telkeihin | Adessiivi | telkeellä |
| Monikon adessiivi | telkeillä | Ablatiivi | telkeeltä |
| Monikon ablatiivi | telkeiltä | Allatiivi | telkeelle |
| Monikon allatiivi | telkeille | Essiivi | telkeenä |
| Monikon essiivi | telkeinä | Translatiivi | telkeeksi |
| Monikon translatiivi | telkeiksi | Monikon instruktiivi | telkein |
| Abessiivi | telkeettä | Monikon abessiivi | telkeittä |
| Monikon akkusatiivi | telkeet |