Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Verbit
1.
2.
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenNorthern England

Määritelmät

Verbi

  1. haaroittua

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshaaronYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshaarot
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenshaarooMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshaaromme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenshaarotteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshaarovat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihaaroinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihaaroit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihaaroiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihaaroimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihaaroitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihaaroivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshaaroisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshaaroisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshaaroisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshaaroisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenshaaroisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshaaroisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshaaroYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshaarokoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshaarokaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenshaarokaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshaarokootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshaaronen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshaaronetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshaaronee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshaaronemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenshaaronette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshaaronevat

Luokat