Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkofiksummatMonikkofiksumpani
MonikkofiksumpasiMonikkofiksumpamme
MonikkofiksumpanneMonikkofiksumpansa
GenetiivifiksummanGenetiivifiksumpani
GenetiivifiksumpasiGenetiivifiksumpamme
GenetiivifiksumpanneGenetiivifiksumpansa
Monikon genetiivifiksumpienMonikon genetiivifiksumpieni
Monikon genetiivifiksumpiesiMonikon genetiivifiksumpiemme
Monikon genetiivifiksumpienneMonikon genetiivifiksumpiensa
PartitiivifiksumpaaPartitiivifiksumpaani
PartitiivifiksumpaasiPartitiivifiksumpaamme
PartitiivifiksumpaannePartitiivifiksumpaansa
Monikon partitiivifiksumpiaMonikon partitiivifiksumpiani
Monikon partitiivifiksumpiasiMonikon partitiivifiksumpiamme
Monikon partitiivifiksumpianneMonikon partitiivifiksumpiaan
Monikon partitiivifiksumpiansaInessiivifiksummassa
InessiivifiksummassaniInessiivifiksummassasi
InessiivifiksummassammeInessiivifiksummassanne
InessiivifiksummassaanInessiivifiksummassansa
Monikon inessiivifiksummissaMonikon inessiivifiksummissani
Monikon inessiivifiksummissasiMonikon inessiivifiksummissamme
Monikon inessiivifiksummissanneMonikon inessiivifiksummissaan
Monikon inessiivifiksummissansaElatiivifiksummasta
ElatiivifiksummastaniElatiivifiksummastasi
ElatiivifiksummastammeElatiivifiksummastanne
ElatiivifiksummastaanElatiivifiksummastansa
Monikon elatiivifiksummistaMonikon elatiivifiksummistani
Monikon elatiivifiksummistasiMonikon elatiivifiksummistamme
Monikon elatiivifiksummistanneMonikon elatiivifiksummistaan
Monikon elatiivifiksummistansaIllatiivifiksumpaan
IllatiivifiksumpaaniIllatiivifiksumpaasi
IllatiivifiksumpaammeIllatiivifiksumpaanne
IllatiivifiksumpaansaMonikon illatiivifiksumpiin
Monikon illatiivifiksumpiiniMonikon illatiivifiksumpiisi
Monikon illatiivifiksumpiimmeMonikon illatiivifiksumpiinne
Monikon illatiivifiksumpiinsaAdessiivifiksummalla
AdessiivifiksummallaniAdessiivifiksummallasi
AdessiivifiksummallammeAdessiivifiksummallanne
AdessiivifiksummallaanAdessiivifiksummallansa
Monikon adessiivifiksummillaMonikon adessiivifiksummillani
Monikon adessiivifiksummillasiMonikon adessiivifiksummillamme
Monikon adessiivifiksummillanneMonikon adessiivifiksummillaan
Monikon adessiivifiksummillansaAblatiivifiksummalta
AblatiivifiksummaltaniAblatiivifiksummaltasi
AblatiivifiksummaltammeAblatiivifiksummaltanne
AblatiivifiksummaltaanAblatiivifiksummaltansa
Monikon ablatiivifiksummiltaMonikon ablatiivifiksummiltani
Monikon ablatiivifiksummiltasiMonikon ablatiivifiksummiltamme
Monikon ablatiivifiksummiltanneMonikon ablatiivifiksummiltaan
Monikon ablatiivifiksummiltansaAllatiivifiksummalle
AllatiivifiksummalleniAllatiivifiksummallesi
AllatiivifiksummallemmeAllatiivifiksummallenne
AllatiivifiksummalleenAllatiivifiksummallensa
Monikon allatiivifiksummilleMonikon allatiivifiksummilleni
Monikon allatiivifiksummillesiMonikon allatiivifiksummillemme
Monikon allatiivifiksummillenneMonikon allatiivifiksummilleen
Monikon allatiivifiksummillensaEssiivifiksumpana
EssiivifiksumpananiEssiivifiksumpanasi
EssiivifiksumpanammeEssiivifiksumpananne
EssiivifiksumpanaanEssiivifiksumpanansa
Monikon essiivifiksumpinaMonikon essiivifiksumpinani
Monikon essiivifiksumpinasiMonikon essiivifiksumpinamme
Monikon essiivifiksumpinanneMonikon essiivifiksumpinaan
Monikon essiivifiksumpinansaTranslatiivifiksummaksi
TranslatiivifiksummakseniTranslatiivifiksummaksesi
TranslatiivifiksummaksemmeTranslatiivifiksummaksenne
TranslatiivifiksummakseenTranslatiivifiksummaksensa
Monikon translatiivifiksummiksiMonikon translatiivifiksummikseni
Monikon translatiivifiksummiksesiMonikon translatiivifiksummiksemme
Monikon translatiivifiksummiksenneMonikon translatiivifiksummikseen
Monikon translatiivifiksummiksensaMonikon instruktiivifiksummin
AbessiivifiksummattaAbessiivifiksummattani
AbessiivifiksummattasiAbessiivifiksummattamme
AbessiivifiksummattanneAbessiivifiksummattaan
AbessiivifiksummattansaMonikon abessiivifiksummitta
Monikon abessiivifiksummittaniMonikon abessiivifiksummittasi
Monikon abessiivifiksummittammeMonikon abessiivifiksummittanne
Monikon abessiivifiksummittaanMonikon abessiivifiksummittansa
Monikon komitatiivifiksumpineMonikon komitatiivifiksumpineni
Monikon komitatiivifiksumpinesiMonikon komitatiivifiksumpinemme
Monikon komitatiivifiksumpinenneMonikon komitatiivifiksumpineen
Monikon komitatiivifiksumpinensaMonikon akkusatiivifiksummat
Monikon akkusatiivifiksumpaniMonikon akkusatiivifiksumpasi
Monikon akkusatiivifiksumpammeMonikon akkusatiivifiksumpanne
Monikon akkusatiivifiksumpansaAkkusatiivifiksumpani
AkkusatiivifiksumpasiAkkusatiivifiksumpamme
AkkusatiivifiksumpanneAkkusatiivifiksumpansa

Luokat