Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | fiksummat | Monikko | fiksumpani |
| Monikko | fiksumpasi | Monikko | fiksumpamme |
| Monikko | fiksumpanne | Monikko | fiksumpansa |
| Genetiivi | fiksumman | Genetiivi | fiksumpani |
| Genetiivi | fiksumpasi | Genetiivi | fiksumpamme |
| Genetiivi | fiksumpanne | Genetiivi | fiksumpansa |
| Monikon genetiivi | fiksumpien | Monikon genetiivi | fiksumpieni |
| Monikon genetiivi | fiksumpiesi | Monikon genetiivi | fiksumpiemme |
| Monikon genetiivi | fiksumpienne | Monikon genetiivi | fiksumpiensa |
| Partitiivi | fiksumpaa | Partitiivi | fiksumpaani |
| Partitiivi | fiksumpaasi | Partitiivi | fiksumpaamme |
| Partitiivi | fiksumpaanne | Partitiivi | fiksumpaansa |
| Monikon partitiivi | fiksumpia | Monikon partitiivi | fiksumpiani |
| Monikon partitiivi | fiksumpiasi | Monikon partitiivi | fiksumpiamme |
| Monikon partitiivi | fiksumpianne | Monikon partitiivi | fiksumpiaan |
| Monikon partitiivi | fiksumpiansa | Inessiivi | fiksummassa |
| Inessiivi | fiksummassani | Inessiivi | fiksummassasi |
| Inessiivi | fiksummassamme | Inessiivi | fiksummassanne |
| Inessiivi | fiksummassaan | Inessiivi | fiksummassansa |
| Monikon inessiivi | fiksummissa | Monikon inessiivi | fiksummissani |
| Monikon inessiivi | fiksummissasi | Monikon inessiivi | fiksummissamme |
| Monikon inessiivi | fiksummissanne | Monikon inessiivi | fiksummissaan |
| Monikon inessiivi | fiksummissansa | Elatiivi | fiksummasta |
| Elatiivi | fiksummastani | Elatiivi | fiksummastasi |
| Elatiivi | fiksummastamme | Elatiivi | fiksummastanne |
| Elatiivi | fiksummastaan | Elatiivi | fiksummastansa |
| Monikon elatiivi | fiksummista | Monikon elatiivi | fiksummistani |
| Monikon elatiivi | fiksummistasi | Monikon elatiivi | fiksummistamme |
| Monikon elatiivi | fiksummistanne | Monikon elatiivi | fiksummistaan |
| Monikon elatiivi | fiksummistansa | Illatiivi | fiksumpaan |
| Illatiivi | fiksumpaani | Illatiivi | fiksumpaasi |
| Illatiivi | fiksumpaamme | Illatiivi | fiksumpaanne |
| Illatiivi | fiksumpaansa | Monikon illatiivi | fiksumpiin |
| Monikon illatiivi | fiksumpiini | Monikon illatiivi | fiksumpiisi |
| Monikon illatiivi | fiksumpiimme | Monikon illatiivi | fiksumpiinne |
| Monikon illatiivi | fiksumpiinsa | Adessiivi | fiksummalla |
| Adessiivi | fiksummallani | Adessiivi | fiksummallasi |
| Adessiivi | fiksummallamme | Adessiivi | fiksummallanne |
| Adessiivi | fiksummallaan | Adessiivi | fiksummallansa |
| Monikon adessiivi | fiksummilla | Monikon adessiivi | fiksummillani |
| Monikon adessiivi | fiksummillasi | Monikon adessiivi | fiksummillamme |
| Monikon adessiivi | fiksummillanne | Monikon adessiivi | fiksummillaan |
| Monikon adessiivi | fiksummillansa | Ablatiivi | fiksummalta |
| Ablatiivi | fiksummaltani | Ablatiivi | fiksummaltasi |
| Ablatiivi | fiksummaltamme | Ablatiivi | fiksummaltanne |
| Ablatiivi | fiksummaltaan | Ablatiivi | fiksummaltansa |
| Monikon ablatiivi | fiksummilta | Monikon ablatiivi | fiksummiltani |
| Monikon ablatiivi | fiksummiltasi | Monikon ablatiivi | fiksummiltamme |
| Monikon ablatiivi | fiksummiltanne | Monikon ablatiivi | fiksummiltaan |
| Monikon ablatiivi | fiksummiltansa | Allatiivi | fiksummalle |
| Allatiivi | fiksummalleni | Allatiivi | fiksummallesi |
| Allatiivi | fiksummallemme | Allatiivi | fiksummallenne |
| Allatiivi | fiksummalleen | Allatiivi | fiksummallensa |
| Monikon allatiivi | fiksummille | Monikon allatiivi | fiksummilleni |
| Monikon allatiivi | fiksummillesi | Monikon allatiivi | fiksummillemme |
| Monikon allatiivi | fiksummillenne | Monikon allatiivi | fiksummilleen |
| Monikon allatiivi | fiksummillensa | Essiivi | fiksumpana |
| Essiivi | fiksumpanani | Essiivi | fiksumpanasi |
| Essiivi | fiksumpanamme | Essiivi | fiksumpananne |
| Essiivi | fiksumpanaan | Essiivi | fiksumpanansa |
| Monikon essiivi | fiksumpina | Monikon essiivi | fiksumpinani |
| Monikon essiivi | fiksumpinasi | Monikon essiivi | fiksumpinamme |
| Monikon essiivi | fiksumpinanne | Monikon essiivi | fiksumpinaan |
| Monikon essiivi | fiksumpinansa | Translatiivi | fiksummaksi |
| Translatiivi | fiksummakseni | Translatiivi | fiksummaksesi |
| Translatiivi | fiksummaksemme | Translatiivi | fiksummaksenne |
| Translatiivi | fiksummakseen | Translatiivi | fiksummaksensa |
| Monikon translatiivi | fiksummiksi | Monikon translatiivi | fiksummikseni |
| Monikon translatiivi | fiksummiksesi | Monikon translatiivi | fiksummiksemme |
| Monikon translatiivi | fiksummiksenne | Monikon translatiivi | fiksummikseen |
| Monikon translatiivi | fiksummiksensa | Monikon instruktiivi | fiksummin |
| Abessiivi | fiksummatta | Abessiivi | fiksummattani |
| Abessiivi | fiksummattasi | Abessiivi | fiksummattamme |
| Abessiivi | fiksummattanne | Abessiivi | fiksummattaan |
| Abessiivi | fiksummattansa | Monikon abessiivi | fiksummitta |
| Monikon abessiivi | fiksummittani | Monikon abessiivi | fiksummittasi |
| Monikon abessiivi | fiksummittamme | Monikon abessiivi | fiksummittanne |
| Monikon abessiivi | fiksummittaan | Monikon abessiivi | fiksummittansa |
| Monikon komitatiivi | fiksumpine | Monikon komitatiivi | fiksumpineni |
| Monikon komitatiivi | fiksumpinesi | Monikon komitatiivi | fiksumpinemme |
| Monikon komitatiivi | fiksumpinenne | Monikon komitatiivi | fiksumpineen |
| Monikon komitatiivi | fiksumpinensa | Monikon akkusatiivi | fiksummat |
| Monikon akkusatiivi | fiksumpani | Monikon akkusatiivi | fiksumpasi |
| Monikon akkusatiivi | fiksumpamme | Monikon akkusatiivi | fiksumpanne |
| Monikon akkusatiivi | fiksumpansa | Akkusatiivi | fiksumpani |
| Akkusatiivi | fiksumpasi | Akkusatiivi | fiksumpamme |
| Akkusatiivi | fiksumpanne | Akkusatiivi | fiksumpansa |