Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoterveemmätMonikkoterveempäni
MonikkoterveempäsiMonikkoterveempämme
MonikkoterveempänneMonikkoterveempänsä
GenetiiviterveemmänGenetiiviterveempäni
GenetiiviterveempäsiGenetiiviterveempämme
GenetiiviterveempänneGenetiiviterveempänsä
Monikon genetiiviterveempienMonikon genetiiviterveempieni
Monikon genetiiviterveempiesiMonikon genetiiviterveempiemme
Monikon genetiiviterveempienneMonikon genetiiviterveempiensä
PartitiiviterveempääPartitiiviterveempääni
PartitiiviterveempääsiPartitiiviterveempäämme
PartitiiviterveempäännePartitiiviterveempäänsä
Monikon partitiiviterveempiäMonikon partitiiviterveempiäni
Monikon partitiiviterveempiäsiMonikon partitiiviterveempiämme
Monikon partitiiviterveempiänneMonikon partitiiviterveempiään
Monikon partitiiviterveempiänsäInessiiviterveemmässä
InessiiviterveemmässäniInessiiviterveemmässäsi
InessiiviterveemmässämmeInessiiviterveemmässänne
InessiiviterveemmässäänInessiiviterveemmässänsä
Monikon inessiiviterveemmissäMonikon inessiiviterveemmissäni
Monikon inessiiviterveemmissäsiMonikon inessiiviterveemmissämme
Monikon inessiiviterveemmissänneMonikon inessiiviterveemmissään
Monikon inessiiviterveemmissänsäElatiiviterveemmästä
ElatiiviterveemmästäniElatiiviterveemmästäsi
ElatiiviterveemmästämmeElatiiviterveemmästänne
ElatiiviterveemmästäänElatiiviterveemmästänsä
Monikon elatiiviterveemmistäMonikon elatiiviterveemmistäni
Monikon elatiiviterveemmistäsiMonikon elatiiviterveemmistämme
Monikon elatiiviterveemmistänneMonikon elatiiviterveemmistään
Monikon elatiiviterveemmistänsäIllatiiviterveempään
IllatiiviterveempääniIllatiiviterveempääsi
IllatiiviterveempäämmeIllatiiviterveempäänne
IllatiiviterveempäänsäMonikon illatiiviterveempiin
Monikon illatiiviterveempiiniMonikon illatiiviterveempiisi
Monikon illatiiviterveempiimmeMonikon illatiiviterveempiinne
Monikon illatiiviterveempiinsäAdessiiviterveemmällä
AdessiiviterveemmälläniAdessiiviterveemmälläsi
AdessiiviterveemmällämmeAdessiiviterveemmällänne
AdessiiviterveemmälläänAdessiiviterveemmällänsä
Monikon adessiiviterveemmilläMonikon adessiiviterveemmilläni
Monikon adessiiviterveemmilläsiMonikon adessiiviterveemmillämme
Monikon adessiiviterveemmillänneMonikon adessiiviterveemmillään
Monikon adessiiviterveemmillänsäAblatiiviterveemmältä
AblatiiviterveemmältäniAblatiiviterveemmältäsi
AblatiiviterveemmältämmeAblatiiviterveemmältänne
AblatiiviterveemmältäänAblatiiviterveemmältänsä
Monikon ablatiiviterveemmiltäMonikon ablatiiviterveemmiltäni
Monikon ablatiiviterveemmiltäsiMonikon ablatiiviterveemmiltämme
Monikon ablatiiviterveemmiltänneMonikon ablatiiviterveemmiltään
Monikon ablatiiviterveemmiltänsäAllatiiviterveemmälle
AllatiiviterveemmälleniAllatiiviterveemmällesi
AllatiiviterveemmällemmeAllatiiviterveemmällenne
AllatiiviterveemmälleenAllatiiviterveemmällensä
Monikon allatiiviterveemmilleMonikon allatiiviterveemmilleni
Monikon allatiiviterveemmillesiMonikon allatiiviterveemmillemme
Monikon allatiiviterveemmillenneMonikon allatiiviterveemmilleen
Monikon allatiiviterveemmillensäEssiiviterveempänä
EssiiviterveempänäniEssiiviterveempänäsi
EssiiviterveempänämmeEssiiviterveempänänne
EssiiviterveempänäänEssiiviterveempänänsä
Monikon essiiviterveempinäMonikon essiiviterveempinäni
Monikon essiiviterveempinäsiMonikon essiiviterveempinämme
Monikon essiiviterveempinänneMonikon essiiviterveempinään
Monikon essiiviterveempinänsäTranslatiiviterveemmäksi
TranslatiiviterveemmäkseniTranslatiiviterveemmäksesi
TranslatiiviterveemmäksemmeTranslatiiviterveemmäksenne
TranslatiiviterveemmäkseenTranslatiiviterveemmäksensä
Monikon translatiiviterveemmiksiMonikon translatiiviterveemmikseni
Monikon translatiiviterveemmiksesiMonikon translatiiviterveemmiksemme
Monikon translatiiviterveemmiksenneMonikon translatiiviterveemmikseen
Monikon translatiiviterveemmiksensäMonikon instruktiiviterveemmin
AbessiiviterveemmättäAbessiiviterveemmättäni
AbessiiviterveemmättäsiAbessiiviterveemmättämme
AbessiiviterveemmättänneAbessiiviterveemmättään
AbessiiviterveemmättänsäMonikon abessiiviterveemmittä
Monikon abessiiviterveemmittäniMonikon abessiiviterveemmittäsi
Monikon abessiiviterveemmittämmeMonikon abessiiviterveemmittänne
Monikon abessiiviterveemmittäänMonikon abessiiviterveemmittänsä
Monikon komitatiiviterveempineMonikon komitatiiviterveempineni
Monikon komitatiiviterveempinesiMonikon komitatiiviterveempinemme
Monikon komitatiiviterveempinenneMonikon komitatiiviterveempineen
Monikon komitatiiviterveempinensäMonikon akkusatiiviterveemmät
Monikon akkusatiiviterveempäniMonikon akkusatiiviterveempäsi
Monikon akkusatiiviterveempämmeMonikon akkusatiiviterveempänne
Monikon akkusatiiviterveempänsäAkkusatiiviterveempäni
AkkusatiiviterveempäsiAkkusatiiviterveempämme
AkkusatiiviterveempänneAkkusatiiviterveempänsä