Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkosäkeneetMonikkosäkenet
GenetiivisäkenenGenetiivisäkeneen
Monikon genetiivisäkenienMonikon genetiivisäenten
Monikon genetiivisäkeneidenMonikon genetiivisäkeneitten
PartitiivisäentäPartitiivisäkenettä
Monikon partitiivisäkeniäMonikon partitiivisäkeneitä
InessiivisäkenessäInessiivisäkeneessä
Monikon inessiivisäkenissäMonikon inessiivisäkeneissä
ElatiivisäkenestäElatiivisäkeneestä
Monikon elatiivisäkenistäMonikon elatiivisäkeneistä
IllatiivisäkeneenIllatiivisäkeneeseen
Monikon illatiivisäkeniinMonikon illatiivisäkeneisiin
Monikon illatiivisäkeneihinAdessiivisäkenellä
AdessiivisäkeneelläMonikon adessiivisäkenillä
Monikon adessiivisäkeneilläAblatiivisäkeneltä
AblatiivisäkeneeltäMonikon ablatiivisäkeniltä
Monikon ablatiivisäkeneiltäAllatiivisäkenelle
AllatiivisäkeneelleMonikon allatiivisäkenille
Monikon allatiivisäkeneilleEssiivisäkenenä
EssiivisäkeneenäMonikon essiivisäkeninä
Monikon essiivisäkeneinäTranslatiivisäkeneksi
TranslatiivisäkeneeksiMonikon translatiivisäkeniksi
Monikon translatiivisäkeneiksiMonikon instruktiivisäkenin
Monikon instruktiivisäkeneinAbessiivisäkenettä
AbessiivisäkeneettäMonikon abessiivisäkenittä
Monikon abessiivisäkeneittäMonikon akkusatiivisäkeneet
Monikon akkusatiivisäkenetAkkusatiivisäen