Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tuottamat | Monikko | tuottamani |
| Monikko | tuottamasi | Monikko | tuottamamme |
| Monikko | tuottamanne | Monikko | tuottamansa |
| Genetiivi | tuottaman | Genetiivi | tuottamani |
| Genetiivi | tuottamasi | Genetiivi | tuottamamme |
| Genetiivi | tuottamanne | Genetiivi | tuottamansa |
| Monikon genetiivi | tuottamien | Monikon genetiivi | tuottamieni |
| Monikon genetiivi | tuottamiesi | Monikon genetiivi | tuottamiemme |
| Monikon genetiivi | tuottamienne | Monikon genetiivi | tuottamiensa |
| Partitiivi | tuottamaa | Partitiivi | tuottamaani |
| Partitiivi | tuottamaasi | Partitiivi | tuottamaamme |
| Partitiivi | tuottamaanne | Partitiivi | tuottamaansa |
| Monikon partitiivi | tuottamia | Monikon partitiivi | tuottamiani |
| Monikon partitiivi | tuottamiasi | Monikon partitiivi | tuottamiamme |
| Monikon partitiivi | tuottamianne | Monikon partitiivi | tuottamiaan |
| Monikon partitiivi | tuottamiansa | Inessiivi | tuottamassa |
| Inessiivi | tuottamassani | Inessiivi | tuottamassasi |
| Inessiivi | tuottamassamme | Inessiivi | tuottamassanne |
| Inessiivi | tuottamassaan | Inessiivi | tuottamassansa |
| Monikon inessiivi | tuottamissa | Monikon inessiivi | tuottamissani |
| Monikon inessiivi | tuottamissasi | Monikon inessiivi | tuottamissamme |
| Monikon inessiivi | tuottamissanne | Monikon inessiivi | tuottamissaan |
| Monikon inessiivi | tuottamissansa | Elatiivi | tuottamasta |
| Elatiivi | tuottamastani | Elatiivi | tuottamastasi |
| Elatiivi | tuottamastamme | Elatiivi | tuottamastanne |
| Elatiivi | tuottamastaan | Elatiivi | tuottamastansa |
| Monikon elatiivi | tuottamista | Monikon elatiivi | tuottamistani |
| Monikon elatiivi | tuottamistasi | Monikon elatiivi | tuottamistamme |
| Monikon elatiivi | tuottamistanne | Monikon elatiivi | tuottamistaan |
| Monikon elatiivi | tuottamistansa | Illatiivi | tuottamaan |
| Illatiivi | tuottamaani | Illatiivi | tuottamaasi |
| Illatiivi | tuottamaamme | Illatiivi | tuottamaanne |
| Illatiivi | tuottamaansa | Monikon illatiivi | tuottamiin |
| Monikon illatiivi | tuottamiini | Monikon illatiivi | tuottamiisi |
| Monikon illatiivi | tuottamiimme | Monikon illatiivi | tuottamiinne |
| Monikon illatiivi | tuottamiinsa | Adessiivi | tuottamalla |
| Adessiivi | tuottamallani | Adessiivi | tuottamallasi |
| Adessiivi | tuottamallamme | Adessiivi | tuottamallanne |
| Adessiivi | tuottamallaan | Adessiivi | tuottamallansa |
| Monikon adessiivi | tuottamilla | Monikon adessiivi | tuottamillani |
| Monikon adessiivi | tuottamillasi | Monikon adessiivi | tuottamillamme |
| Monikon adessiivi | tuottamillanne | Monikon adessiivi | tuottamillaan |
| Monikon adessiivi | tuottamillansa | Ablatiivi | tuottamalta |
| Ablatiivi | tuottamaltani | Ablatiivi | tuottamaltasi |
| Ablatiivi | tuottamaltamme | Ablatiivi | tuottamaltanne |
| Ablatiivi | tuottamaltaan | Ablatiivi | tuottamaltansa |
| Monikon ablatiivi | tuottamilta | Monikon ablatiivi | tuottamiltani |
| Monikon ablatiivi | tuottamiltasi | Monikon ablatiivi | tuottamiltamme |
| Monikon ablatiivi | tuottamiltanne | Monikon ablatiivi | tuottamiltaan |
| Monikon ablatiivi | tuottamiltansa | Allatiivi | tuottamalle |
| Allatiivi | tuottamalleni | Allatiivi | tuottamallesi |
| Allatiivi | tuottamallemme | Allatiivi | tuottamallenne |
| Allatiivi | tuottamalleen | Allatiivi | tuottamallensa |
| Monikon allatiivi | tuottamille | Monikon allatiivi | tuottamilleni |
| Monikon allatiivi | tuottamillesi | Monikon allatiivi | tuottamillemme |
| Monikon allatiivi | tuottamillenne | Monikon allatiivi | tuottamilleen |
| Monikon allatiivi | tuottamillensa | Essiivi | tuottamana |
| Essiivi | tuottamanani | Essiivi | tuottamanasi |
| Essiivi | tuottamanamme | Essiivi | tuottamananne |
| Essiivi | tuottamanaan | Essiivi | tuottamanansa |
| Monikon essiivi | tuottamina | Monikon essiivi | tuottaminani |
| Monikon essiivi | tuottaminasi | Monikon essiivi | tuottaminamme |
| Monikon essiivi | tuottaminanne | Monikon essiivi | tuottaminaan |
| Monikon essiivi | tuottaminansa | Translatiivi | tuottamaksi |
| Translatiivi | tuottamakseni | Translatiivi | tuottamaksesi |
| Translatiivi | tuottamaksemme | Translatiivi | tuottamaksenne |
| Translatiivi | tuottamakseen | Translatiivi | tuottamaksensa |
| Monikon translatiivi | tuottamiksi | Monikon translatiivi | tuottamikseni |
| Monikon translatiivi | tuottamiksesi | Monikon translatiivi | tuottamiksemme |
| Monikon translatiivi | tuottamiksenne | Monikon translatiivi | tuottamikseen |
| Monikon translatiivi | tuottamiksensa | Monikon instruktiivi | tuottamin |
| Abessiivi | tuottamatta | Abessiivi | tuottamattani |
| Abessiivi | tuottamattasi | Abessiivi | tuottamattamme |
| Abessiivi | tuottamattanne | Abessiivi | tuottamattaan |
| Abessiivi | tuottamattansa | Monikon abessiivi | tuottamitta |
| Monikon abessiivi | tuottamittani | Monikon abessiivi | tuottamittasi |
| Monikon abessiivi | tuottamittamme | Monikon abessiivi | tuottamittanne |
| Monikon abessiivi | tuottamittaan | Monikon abessiivi | tuottamittansa |
| Monikon komitatiivi | tuottamine | Monikon komitatiivi | tuottamineni |
| Monikon komitatiivi | tuottaminesi | Monikon komitatiivi | tuottaminemme |
| Monikon komitatiivi | tuottaminenne | Monikon komitatiivi | tuottamineen |
| Monikon komitatiivi | tuottaminensa | Monikon akkusatiivi | tuottamat |
| Monikon akkusatiivi | tuottamani | Monikon akkusatiivi | tuottamasi |
| Monikon akkusatiivi | tuottamamme | Monikon akkusatiivi | tuottamanne |
| Monikon akkusatiivi | tuottamansa | Akkusatiivi | tuottamani |
| Akkusatiivi | tuottamasi | Akkusatiivi | tuottamamme |
| Akkusatiivi | tuottamanne | Akkusatiivi | tuottamansa |