Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈhɑploˌryçmæ/
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.genetiikka

Taivutusmuodot

MonikkohaploryhmätGenetiivihaploryhmän
Monikon genetiivihaploryhmienPartitiivihaploryhmää
Monikon partitiivihaploryhmiäInessiivihaploryhmässä
Monikon inessiivihaploryhmissäElatiivihaploryhmästä
Monikon elatiivihaploryhmistäIllatiivihaploryhmään
Monikon illatiivihaploryhmiinAdessiivihaploryhmällä
Monikon adessiivihaploryhmilläAblatiivihaploryhmältä
Monikon ablatiivihaploryhmiltäAllatiivihaploryhmälle
Monikon allatiivihaploryhmilleEssiivihaploryhmänä
Monikon essiivihaploryhminäTranslatiivihaploryhmäksi
Monikon translatiivihaploryhmiksiMonikon instruktiivihaploryhmin
AbessiivihaploryhmättäMonikon abessiivihaploryhmittä
Monikon akkusatiivihaploryhmät