| Monikko | unholat | Genetiivi | unholan |
| Monikon genetiivi | unholoiden | Monikon genetiivi | unholoitten |
| Partitiivi | unholaa | Monikon partitiivi | unholoita |
| Inessiivi | unholassa | Monikon inessiivi | unholoissa |
| Elatiivi | unholasta | Monikon elatiivi | unholoista |
| Illatiivi | unholaan | Monikon illatiivi | unholoihin |
| Adessiivi | unholalla | Monikon adessiivi | unholoilla |
| Ablatiivi | unholalta | Monikon ablatiivi | unholoilta |
| Allatiivi | unholalle | Monikon allatiivi | unholoille |
| Essiivi | unholana | Monikon essiivi | unholoina |
| Translatiivi | unholaksi | Monikon translatiivi | unholoiksi |
| Monikon instruktiivi | unholoin | Abessiivi | unholatta |
| Monikon abessiivi | unholoitta | Monikon akkusatiivi | unholat |