Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantispelling

Taivutusmuodot

MonikkotavaamisetGenetiivitavaamisen
Monikon genetiivitavaamistenMonikon genetiivitavaamisien
PartitiivitavaamistaMonikon partitiivitavaamisia
InessiivitavaamisessaMonikon inessiivitavaamisissa
ElatiivitavaamisestaMonikon elatiivitavaamisista
IllatiivitavaamiseenMonikon illatiivitavaamisiin
AdessiivitavaamisellaMonikon adessiivitavaamisilla
AblatiivitavaamiseltaMonikon ablatiivitavaamisilta
AllatiivitavaamiselleMonikon allatiivitavaamisille
EssiivitavaamisenaMonikon essiivitavaamisina
TranslatiivitavaamiseksiMonikon translatiivitavaamisiksi
Monikon instruktiivitavaamisinAbessiivitavaamisetta
Monikon abessiivitavaamisittaMonikon akkusatiivitavaamiset

Luokat