Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokulttuurivaihdotGenetiivikulttuurivaihdon
Monikon genetiivikulttuurivaihtojenPartitiivikulttuurivaihtoa
Monikon partitiivikulttuurivaihtojaInessiivikulttuurivaihdossa
Monikon inessiivikulttuurivaihdoissaElatiivikulttuurivaihdosta
Monikon elatiivikulttuurivaihdoistaIllatiivikulttuurivaihtoon
Monikon illatiivikulttuurivaihtoihinAdessiivikulttuurivaihdolla
Monikon adessiivikulttuurivaihdoillaAblatiivikulttuurivaihdolta
Monikon ablatiivikulttuurivaihdoiltaAllatiivikulttuurivaihdolle
Monikon allatiivikulttuurivaihdoilleEssiivikulttuurivaihtona
Monikon essiivikulttuurivaihtoinaTranslatiivikulttuurivaihdoksi
Monikon translatiivikulttuurivaihdoiksiMonikon instruktiivikulttuurivaihdoin
AbessiivikulttuurivaihdottaMonikon abessiivikulttuurivaihdoitta
Monikon akkusatiivikulttuurivaihdot

Luokat