| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | horst, block |
| espanja | bloque de fallas, bloque fallado |
| hollanti | schol |
| portugali | bloco de falha |
| ruotsi | förkastningsblock |
| tanska | forkastningsblok, forkastningsmassiv |
| Monikko | horstit | Genetiivi | horstin |
| Monikon genetiivi | horstien | Partitiivi | horstia |
| Monikon partitiivi | horsteja | Inessiivi | horstissa |
| Monikon inessiivi | horsteissa | Elatiivi | horstista |
| Monikon elatiivi | horsteista | Illatiivi | horstiin |
| Monikon illatiivi | horsteihin | Adessiivi | horstilla |
| Monikon adessiivi | horsteilla | Ablatiivi | horstilta |
| Monikon ablatiivi | horsteilta | Allatiivi | horstille |
| Monikon allatiivi | horsteille | Essiivi | horstina |
| Monikon essiivi | horsteina | Translatiivi | horstiksi |
| Monikon translatiivi | horsteiksi | Monikon instruktiivi | horstein |
| Abessiivi | horstitta | Monikon abessiivi | horsteitta |
| Monikon akkusatiivi | horstit |