Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohaamuneliötGenetiivihaamuneliön
Monikon genetiivihaamuneliöidenMonikon genetiivihaamuneliöitten
PartitiivihaamuneliötäMonikon partitiivihaamuneliöitä
InessiivihaamuneliössäMonikon inessiivihaamuneliöissä
ElatiivihaamuneliöstäMonikon elatiivihaamuneliöistä
IllatiivihaamuneliöönMonikon illatiivihaamuneliöihin
AdessiivihaamuneliölläMonikon adessiivihaamuneliöillä
AblatiivihaamuneliöltäMonikon ablatiivihaamuneliöiltä
AllatiivihaamuneliölleMonikon allatiivihaamuneliöille
EssiivihaamuneliönäMonikon essiivihaamuneliöinä
TranslatiivihaamuneliöksiMonikon translatiivihaamuneliöiksi
Monikon instruktiivihaamuneliöinAbessiivihaamuneliöttä
Monikon abessiivihaamuneliöittäMonikon akkusatiivihaamuneliöt